Wiemy coraz więcej o planach pierwszego zespołu Czarnych Szczecin, który w sierpniu zagra w zachodniopomorskim Pucharze Polski i rozpocznie sezon w A klasie.

Okres przygotowań rozpocznie się 18 lipca. Tego dnia piłkarze zaczną szlifować formę pod okiem trenera Krzysztofa Stolorza. Drużyna będzie trenować na boiskach w Szczecinie, a także na krótkim zgrupowaniu w Czarnocinie.

Jak dotąd pierwsza drużyna Czarnych zaplanowała trzy sparingi, a jej przeciwnikami będą kolejno Pionier Szczecin, Mierzynianka Mierzyn oraz połączone siły Iny Goleniów oraz jej drugiego zespołu. Mecze kontrolne zostaną rozegrane w niedziele, a o dokładnych terminach będziemy informować na klubowym profilu na Facebooku.

Czarni rozegrają pierwszy mecz o stawkę w zachodniopomorskim Pucharze Polski. O awans powalczą już 13 sierpnia, a w pozytywnym wariancie także tydzień później w drugiej rundzie.

Runda jesienna w A klasie rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Stolorza będzie Wicher Reptowo, a terminarz, ujawniony przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, zakłada grę o punkty do listopada. Ostatnim przeciwnikiem Czarnych w rundzie jesiennej będzie Świt II Szczecin.

Poza wspomnianymi już Wichrem oraz rezerwami Świtu, Czarni zagrają w A klasie z trzema nowymi przeciwnikami w porównaniu z poprzednim sezonem. Będą nimi również Błękit Pniewo, Rybak Trzebież i Znicz Niedźwiedź.

PLANY PIERWSZEGO ZESPOŁU

07 lipca 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023