Zimowe przygotowania do rundy wiosennej dobiegają właśnie końca. Po sześciu tygodniach treningów, zawodnicy pierwszego zespołu Czarnych, przystąpią do inauguracji sezonu w najbliższą sobotę na Hożej a ich przeciwnikiem będzie Kasta Szczecin-Majowe. Jak wyglądały przygotowania? Zobaczcie sami.

Okres przygotowawczy to czas, kiedy zespół wraca do treningów po przerwie świątecznej (zimą) lub wakacyjnej (latem). Priorytetem w treningu jest wtedy przygotowanie kondycyjne: wytrzymałościowe i szybkościowe. Zawodnicy Czarnych Szczecin w związku z zakazami treningów, trenowali dotychczas zaledwie pięć pełnych tygodni, rozgrywając cztery spotkania kontrolne.

Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu byli Czarni Fiege Lubanowo - lider swojej grupy w A-klasie. Trener Cicio zdecydował się wystawić dwie oddzielne jedenastki, w wyniki czego w pierwszej połowie oglądaliśmy popis strzelecki i wynik 5:1. Po przerwie na boisko wybiegła druga jedenastka, co pozwoliło gościom nadgonić stratę bramkową i zwyciężyć tą odsłonę spotkania 5:2. Finalnie nasz zespół zwyciężył 7:6 (5:1).

W drugim - najtrudniejszym spotkaniu tego okresu przygotowawczego, Czarni podejmowali Mierzyniankę Mierzyn. Goście zaproponowali inną niż zwykle taktykę, spychając szczecinian do głębokiej defensywy i zakładając wysoki pressing. Efekt był porażający, bo zawody zakończyły się zwycięstwem zespołu z Klasy Okręgowej aż 5:1 (3:1).

Trzeci pojedynek miał miejsce w Goleniowie, gdzie rywalem była drużyna Promień Mosty. Po wyrównanej pierwszej połowie, to gospodarze mogli być zadowoleni, bo dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza Czarnych. Druga połowa to już zupełnie odmienny obraz gry i dominacja Czarnych, udokumentowana pięcioma trafieniami, a całe spotkanie zakończyło się wygraną Czarnych Szczecin 5:2 (0:2)

Ostatni sprawdzian przed ligą nie wróżył porażki. Mający swoje problemy w ostatnich sezonach Leśnik Kliniska, pokazał zupełnie nowe oblicze. Na boisku zobaczyliśmy zespół poukładany, zadziorny i waleczny. Leśnik ambitnie się bronił, a swoje akcje wyprowadzał z pewną nutką szaleństwa. Efektem takiej postawy zespołu prowadzonego przez Mariusza Bernacha, było zwycięstwo gospodarzy 1:0. Zasłużone zwycięstwo bardziej zaangażowanych zawodników.