Czarni zwyciężyli w pierwszej rundzie Pucharu Polski ZZPN zespół rezerw FC Aquila Szczecin 4:3 (0:2).

Tuż przed spotkaniem, nad boiskiem przy ulicy Topolowej przeszła burza z silnym deszczem, która z jednej strony ochłodziła momentalnie temperaturę o blisko 10 stopni, a z drugiej nawodniła boisko na tyle, że trudniej panowało się nad piłką. Początek zawodów to wyraźna przewaga Czarnych, którzy raz po raz zapędzali się pod pole karne gospodarzy. Niestety, bez efektu, a nawet bez celnego strzału na bramkę. Sytuacja zmieniła się w 25' minucie, kiedy to pierwszy raz zaatakowała Aquila, ale strzał napastnika pewnym chwytem obronił bramkarz Czarnych. Chwilę później sytuacja się powtórzyła, a przy kolejnym ataku, gospodarze dopięli swego i objęli prowadzenie.

Czarni chcieli odpowiedzieć w pierwszej możliwej chwili, ale strzał Mariusza Modlińskiego z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Ponownie pod pole karne Czarnych zapuścili się gospodarze, którzy poszukali w polu karnym dryblingu oraz rzutu karnego i ... znaleźli, w wyniku czego na przerwę goście schodzili z bagażem dwóch bramek.

W drugą połowę, Czarni weszli z większym animuszem i już po kilkunastu minutach zdobyli bramkę kontaktową. Byli też bliscy doprowadzenia do remisu, ale przy faulu na Damianie Ulewskim w polu karnym sędzia nie zdołał odgwizdać przewinienia, co wykorzystała Aquila i po wzorowym kontrataku podwyższyła swoje prowadzenie. Na nic nie zdały się reklamacje u arbitra.

Trener Czarnych dokonał kilku zmian w składzie i zespół coraz mocniej naciskał na obronę gospodarzy. Efektem tego była przedniej urody bramka Damiana Ulewskiego na 2:3. Minuty uciekały, ale goście wciąż nacierali i dopięli swego w ostatnim kwadransie, zwyciężając ostatecznie 4:3.

Bramki dla Czarnych zdobyli: Mariusz Modliński, Damian Ulewski, Maciej Kaczmarek i Adrian Wiśniewski.

Czarni: Kuligowski - Malinowski, Sierakowski, Misiałkiewicz (57' Kozłowski), Warszewski - Ulewski (88' Kaczyński), Kaczmarek M., Zarośliński (74' Rosiński), Kaczmarek K., (57' Wiśniewski), Modliński (61' Nieżurawski) - Pepryk.