Czarni Szczecin zakończyli sezon w A klasie meczem z pewnym awansu od kilku tygodni Świtem II Szczecin. Konfrontacja zakończyła się porażką 1:5.

Czarnym przypadło pożegnanie drugiego zespołu Świtu w A klasie. Drużyna ze Skolwina była hegemonem rozgrywek i w cuglach wywalczyła awans do okręgówki. Jej wygrana, odniesiona na zakończenie sezonu, była 25. ligową z rzędu.

Do niedzielnego meczu doszło na sztucznym boisku w Policach. Pojedynek nie miał już wysokiej stawki. Świt był od tygodni nie do pozbawienia pierwszego miejsca w tabeli, a Czarni byli skazani na ósmą lokatę.

Tak w rundzie wiosennej, jak i w rundzie jesiennej konfrontacja Czarnych ze Świtem zakończyła się porażką 1:5. Tym samym zwycięzca rozgrywek pokazał wyższość w zdecydowany sposób.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla skolwinian. Nie minęła minuta spotkania, a gospodarze prowadzili dzięki strzałowi Cypriana Budnego. Przed przerwą Krzysztof Filipowicz, czyli jeden z liderów Świtu, dołożył drugiego gola.

W kwadransie po zmianie stron, Świt pozbawił Czarnych resztki nadziei na zapunktowanie, doprowadzając do wyniku 4:0 dzięki strzałom Dawida Dulewskiego i Marcela Brody. Czarni odpowiedzieli dopiero na piątą bramkę skolwinian i przypudrowali wynik strzałem na 1:5 zmiennika Bartosza Nowaka. Trafienie w 87. minucie było już ostatnim w meczu oraz w sezonie.

Świt II Szczecin - Czarni Szczecin 5:1 (2:0)