W okresie przygotowań przybliżamy zespoły, z którymi Czarni Szczecin zmierzą się w A klasie, a nie grali z nimi o punkty w poprzednim sezonie. W lipcu przedstawiliśmy Świt II Szczecin i Rybaka Trzebież, a na początku sierpnia Błękit Pniewo oraz Wicher Reptowo.

W poprzednim sezonie Błękit zdemolował przeciwników w swojej grupie w B klasie. W 18 kolejkach zdobył 52 punkty po 17 zwycięstwach oraz remisie. Druga w tabeli drużyna miała o 20 punktów mniej na zakończenie rozgrywek.

Błękit od 2013 do 2018 roku grał w ligach okręgowych. O punkty bił się w tym okresie z Flotą Świnoujście, Regą Trzebiatów, Chemikiem Police czy Stalą Szczecin. Od 2019 do 2022 roku seniorzy w ogóle nie występowali w lidze czy pucharach, a w pierwszym roku po reaktywacji awansowali do A klasy.

Pniewo jest położone w powiecie gryfińskim. W pobliżu Krzywego Lasu, w którym wielu z nas, chcąc nie chcąc, cykano zdjęcia w dzieciństwie. Z Pniewa jest również dobry widok na elektrownię Dolna Odra.

W 2012 roku Błękit otrzymał puchar fair play od Franciszka Smudy. Był on wtedy selekcjonerem reprezentacji Polski i uhonorował klub za najmniejszą liczbę żółtych i czerwonych kartek, a także za oprawy meczowe, muzykę, przyjęcie gości oraz sędziów na swoich spotkaniach.

Wicher Reptowo nie jest beniaminkiem tak jak Błękit Pniewo. Ten zespół przeniósł się między grupami w A klasie. Nadchodzący sezon będzie 18. klubu na poziomie A klasy w tym wieku i to konkretne doświadczenie.

Wicher w 2009 roku awansował do okręgówki, co na legendarnym Ligowcu pozostaje jedynym wpisem w zakładce sukcesy. Furory w niej nie zrobił. Spotkał się między innymi z Pogonią II Szczecin i Jeziorakiem Załom. Zdobył 17 punktów w 30 kolejkach, co przełożyło się na ostatnie miejsce i spadek rok po awansie.

Czarni zmierzą się z Wichrem na inaugurację sezonu, ale jako gospodarze. Na wyjazdowy rewanż można pojechać pociągiem, ponieważ miejscowość w gminie Kobylanka to miejsce jednej ze stacji w drodze do Stargardu.

POZNAJ NOWYCH RYWALI CZARNYCH

01 sierpnia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023