Rywalizacja w rundzie wiosennej orlików, skrzatów i żaków w ramach Pierwszej Piłki rozpocznie się w kwietniu.

Pierwsza Piłka została powołana do życia jeszcze przez poprzednie władze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2018 roku ważnym założeniem była rezygnacja z prowadzenia tabel i publikowania wyników. "W większości zachodnich federacji nie prowadzi się regularnych rozgrywek z wynikami i tabelami. Zależy nam, żeby turnieje z udziałem dzieci przypominały rodzinne pikniki. Żeby także na trybunach było radośnie i żeby panowała na nich życzliwa atmosfera" - zapowiadał związek.

Projekt Pierwsza Piłka funkcjonuje do teraz. Ma tworzyć dzieciom dobre warunki do rozwoju i możliwość cieszenia się piłką nożną bez nadmiernej presji wyniku. W rozgrywkach uczestniczą młodzi piłkarze od 5 do 12 lat w kategoriach skrzat, żak i orlik. Zasady organizowanych z reguły w weekendy turniejów są ujednolicone.

Aktualnie trwa wypełnianie przez kluby i akademie ankiet zgłoszeniowych. Ten etap przygotowań do rundy wiosennej potrwa do końca lutego. Marzec zostanie przeznaczony na dopracowanie szczegółowego terminarza. Po wstępnym podziale na grupy nastąpi weryfikacja drużyn i opublikowanie ostatecznego programu Pierwszej Piłki.

Jako pierwsi swój turniej rozegrają orliki, a wydarzy się to w pierwszy weekend kwietnia. Dwa tygodnie później - 15-16 kwietnia - rozpoczęcie rundy wiosennej dla żaków i skrzatów. Orlik będzie rywalizować w ośmiu turniejach do 17-18 czerwca. Żaki i skrzaty zakończą rundę 3-4 czerwca.

Na pierwsze mecze trzeba zatem jeszcze trochę poczekać. Przypomnijmy, że młodzi piłkarze z akademii Czarnych łączą aktualnie treningi i sparingi na boiskach z udziałem w turniejach halowych.

Poznaliśmy ramowy terminarz Pierwszej Piłki

16 lutego 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023