Chociaż już grudzień i na horyzoncie pojawia się powoli przerwa w treningach i rozgrywkach – my robimy swoje, czyli sobotę i niedzielę spędzamy na boisku. Zapraszamy na relację z występów drużyn Akademii Czarnych Szczecin w ostatni weekend.

 

Grudzień przywitaliśmy sparingiem chłopców z rocznika 2012 rozegranym z Arkonią Szczecin. W piątkowy wieczór na boisku przy ul. Pomarańczowej nasze Orliki Starsze po raz pierwszy zagrały w systemie 8+1. Mecz z tak silnym rywalem pokazał duże doświadczenie naszego zespołu zdobyte podczas występów w starszych rocznikach oraz umiejętności indywidualne.

 

W sobotę Młodzik Starszy wziął udział w pierwszej edycji turnieju Zimowej Ligi Futsalu. W hali sportowej w Kołbaczu nasza drużyna zmierzyła się z GKS-em Kołbacz, Pogonią Szczecin oraz Salosem Szczecin. Strzelcami bramek dla Czarnych byli Wenta, Żyngiel i Romanowicz. Mecze trwały 14 minut. Nieduża hala spowodowała, że było dużo walki i pojedynków 1 na 1. Najlepszy mecz Czarnych, to ten z Salosem. Pomimo szybko straconej bramki chłopcy nie poddali się i walczyli do końca o wyrównanie, pokazując charakter.

 

Zawodnicy Trampkarza Starszego mieli przyjemność zmierzyć się z drużyną, która na co dzień występuje w 1. lidze wojewódzkiej, czyli z Pogonią Szczecin FS. Przyjemność, ponieważ pierwszy raz w tej rundzie przyszło nam zagrać w iście bajkowych warunkach. Boisko przy ul. Witkiewicza pokryte było dużą warstwą śniegu. Przez panujące warunki zespołom ciężko było skupić się na grze w piłkę, a trenerzy obydwu zespołów słusznie uznali, iż w tych warunkach najważniejsze było odbycie jednostki, a nie założenia taktyczne. Trampkarze mieli dużo radości z gry w ten weekend. Natomiast co do boiskowych wydarzeń tego dnia lepszym zespołem okazał się zespół Pogoni. Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję spotkać się na zielonej murawie.

 

Skrzaty z grupy 11 brały udział w Deichmann Minimistrzostwach, reprezentując Słowację. Chłopcy prezentowali bardzo techniczną i widowiskową grę. Zmierzyli się z Francją, Węgrami, Senegalem oraz Nigerią. Selekcjonerce „naszej” kadry najbardziej podobał się występ naszej drużyny w spotkaniu z Senegalem. Brawa dla zawodników!

 

Nasze Żaki rywalizowały w sobotnie popołudnie w Hutnik Cup. Chłopcy mogli się zmierzyć zespołami spoza Szczecina. Grali m.in. z BSS Stargard, Błękitnymi Stargard, Spartą Gryfice i Gwardią Koszalin. Na początku granie nie szło po myśli zespołu choć padało sporo bramek. Po wspólnej rozmowie z trenerem zespół zaczął grać na bardzo dobrym poziomie. Chłopcy pokazali charakter i siłę walki na boisku. Trzeba pokreślić, że rywale byli z rocznika 2014, a w naszym zespole połowa chłopców była młodsza. Na koniec od organizatora cały zespół dostał medale i słodkie upominki na Mikołaja.

 

Zespół Orlika Starszego (grupa 7) zaczął niedzielę od rywalizacji w Zimowej Lidze Futsalu. Przeciwnikiem była Pogoń Szczecin oraz dwa zespoły Stali Szczecin. Mecze stały na dobrym poziomie. Nawet, gdy nie udało się wygrać to zespół pokazał kilka ciekawych akcji.

 

Zespół Orlika Młodszego, a właściwie dwa zespoły - reprezentacja Czech i Słowacji, udanie rozpoczęły swoje zmagania w Mini Mistrzostwach Świata. Trener obu ekip dwoił się i troił, aby pogodzić swoje obowiązki na dwóch boiskach Football Parku jednocześnie. Chłopcy dopingowani przez swoich rodziców z meczu na mecz rozkręcali się coraz bardziej, zdobywając coraz to piękniejsze bramki. Na uwagę zasługuje fakt, że w bezpośrednim starciu chłopcy podzieli się punktami remisując 2:2. Trenera cieszyła nie tylko gra i skuteczność, ale również współpraca, która owocowała, że w każdym kolejnym meczu, inny zawodnik nakładał na swoje ramię symboliczną opaskę kapitana. Duch zespołu Orlika Młodszego rośnie z turnieju na turniej.

 

W ostatnią niedzielę Orliki Starsze z grupy 6 rozegrały Mikołajkowy turniej organizowany przez Future Football Club. Nasz drużyna, aż do finału prezentowała bardzo ofensywny i skuteczny futbol pewnie i wysoko pokonując wszystkich przeciwników. W finale spotkaliśmy jednak opór zespołu, który został przez nas pokonany w grupie i musieliśmy się zadowolić drugim miejscem. Zbytnie usztywnienie w meczach finałowych to problem, z którym musimy się mierzyć w kolejnych mikrocyklach treningowych.

 

Na koniec weekendowego grania zespół Młodzika Młodszego Czarnych Szczecin zagrał sparing przeciwko pierwszej drużynie Arkonii Szczecin. To bardzo mocny przeciwnik, który dyktował tempo przez cały mecz. Zawodnicy Arkonii od pierwszych minut napierali, co poskutkowało trzema szybko strzelonymi przez nich golami. Potem nastąpiła iście bokserska wymiana ciosów i wynik spotkania ustalił się w wymiarze 2-5. Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć, czego naszym Młodzikom jeszcze brakuje, żeby wskoczyć na wyższy poziom. Z elementów taktycznych do poprawy jest podejmowanie najlepszych możliwych decyzji oraz szukanie przewagi. Mocno odstawaliśmy również siłowo, więc będziemy nad tym mocno pracować na treningach koordynacyjnych oraz w domach.

 

Przedmikołajkowe sprawozdanie z akademii

06 grudnia 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023