Próbowali, starali się przez całą rundę i tuż przed jej zakończeniem postawili na swoim. Czarni II Szczecin zwyciężyli 3:2 z Mierzynianką II Mierzyn w B klasie. To ziarenko optymizmu zasiane przed rundą rewanżową.

Czarni przystąpili do meczu z mocnym postanowieniem odniesienia wyczekiwanej wygranej. Już przed przerwą zdobyli gole na miarę kompletu punktów. Pierwszy z nich padł w 10. minucie po strzale Wiktora Adamka. Zakończył on celnym uderzeniem rajd na lewej stronie boiska.

Pięć minut później Uladzislau Sakhvon podwyższył wynik na 2:0 dla Czarnych. Wykorzystał wywalczony przez siebie rzut karny, który został przyznany za faul po podaniu prostopadłym Michała Zarzyckiego. Sytuacja zespołu stawała się coraz bardziej optymistyczna.

Tym bardziej, że przed przerwą padła jeszcze bramka na 3:0. Krzysztof Stokop dostał podanie od Michała Zarzyckiego i pokonał bramkarza Mierzynianki pewnym strzałem.

Druga połowa, mimo konkretnego prowadzenia, była nerwowa. Mierzynianka przystąpiła do wściekłego natarcia i nie dość, że zdobyła dwa gole, to na dodatek nie wykorzystała rzutu karnego. Przewaga naszego zespołu stopniała do zaledwie jednego gola.

Wynik 3:2 utrzymał się do końca, choć były szanse na jego poprawienie. Miał je przede wszystkim Uladzislau Sakhvon, który strzelił z rzutu karnego ponad bramką, a następnie zakończył trafieniem w słupek wspaniałą akcję indywidualną.

Czarni II Szczecin - Mierzynianka II Mierzyn 3:2 (3:0)