Czarni Szczecin zwyciężyli w A klasie po sześciu kolejkach bez wygranej. Okazali się lepsi 3:0 niż GKS II Kołbaskowo/Przecław. Dzięki kompletowi punktów awansowali do górnej połowy tabeli.

W trudnym dla zespołu okresie poniósł cztery porażki i zremisował z dwoma przeciwnikami. Czarni przystąpili głodni zwycięstwa do sobotniego meczu na boisku przy Kasztanowej, a także głodni rewanżu za porażkę 0:2 poniesioną z GKS II Kołbaskowo/Przecław w rundzie jesiennej.

W podstawowym składzie Czarnych znaleźli się trzej piłkarze z zespołu juniorów, a kolejni dwaj weszli z ławki rezerwowych na boisko w przerwie. Do kadry wrócił po kontuzji Sebastian Gellera i był zmiennikiem po godzinie meczu.

Czarni zdobyli prowadzenie 1:0 w 25. minucie dzięki stałemu fragmentowi gry. Do rzutu wolnego doszło blisko koła środkowego z powodu faulu Macieja Wójtowicza na Łukaszu Królu. Za jego wykonanie zabrał się Przemysław Ceglarz, którego cięta wrzutka została wykorzystana do strzału głową przez Marcina Cimka. To 17. zawodnik Czarnych, który od początku sezonu strzelił gola w A klasie.

Przed przerwą padła również bramka na 2:0. Ponownie asystował Przemysław Ceglarz, który tym razem wykonał dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek. Znalazł się tam Karol Lubiński i uderzeniem głową zdobył 11. bramkę w sezonie. Umocnił się ponownie na prowadzeniu w rankingu najskuteczniejszych Czarnych.

Tadeusz Kubiak ustalił wynik meczu na 3:0 zanim minęła minuta gry po przerwie. Ruszył jak pociąg ekspresowy na połowę przeciwnika po rozpoczęciu od środka, wykorzystał niezdarność przeciwnika i pokonał  Ariela Stasiaka strzałem po ziemi w sytuacji sam na sam. Na tym stanęło po obu stronach boiska i Czarni odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Czarni powrócili do górnej połowy tabeli. Wyprzedzili Chemika II Police, z którym zmierzą się akurat w następnym meczu wyjazdowym.

Czarni Szczecin - GKS II Kołbaskowo/Przecław 3:0 (2:0)
Gole dla Czarnych: Cimek (25), Lubiński (39), Kubiak (46)
Czarni: Szczerbik - Ceglarz (60' Gellera), Cimek (46' Krawczyk), Król, Kubiak, Lubiński (73' Stokop), Pyrek (46' Topij), Sosnowski, Staszak (46' Nowak), Zarośliński (82' Bartczak), Zheleznov