Znakomita wiadomość dotarła do nas w tym tygodniu z magistratu. Miasto ogłosiło przetarg na modernizację obiektów sportowych przy Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. Termin składania ofert mija 28 kwietnia o godzinie 8:00.

Po trzech latach od wygrania projektu „Hoża Strefa Rekreacyjno-Sportowa”  oraz dwóch od zwycięstwa projektu „Hoża sport i zabawa” ogłoszony został przetarg na realizację zwycięskich projektów. Obydwa zadania, ze względu na mijający czas znacznie zdrożały, przez co zamiast niewiele ponad 600 tysięcy, będą kosztować miasto około 1,8 miliona. To trzykrotność sumy szacowanej podczas składania projektów do Budżetu Obywatelskiego. Zadanie to nie byłoby możliwe do realizacji, gdyby nie zgoda Radnych Miasta Szczecina, którzy przegłosowali zwiększenie finansowania na to zadanie. Za nami wstawił się przede wszystkim Radny Łukasz Kadłubowski, z którym w ostatnich miesiącach omawialiśmy na bieżąco potrzeby Hożej.

Na początku kwietnia nasz obiekt odwiedził dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych, pan Jarosław Stala, wraz z panią Weroniką Waracką - odpowiedzialną za naszą inwestycję - oraz pani Anna Flicińska - projektant. Spotkanie miało na celu dopracowanie ostatnich szczegółów inwestycyjnych przed startem przetargu, takich jak umiejscowienie placu zabaw czy zmiana wysokości ogrodzenia boiska. Naszym gościom dziękujemy za obecność oraz starania jakich dołożyli, aby mógł zostać ogłoszony przetarg. 

Przed nami zatem procedura przetargowa, podpisanie umowy a następnie realizacja inwestycji. Szacowany czas robót to trzy miesiące: od lipca do września 2022. Trzymamy kciuki za bezproblemową procedurę przetargową, a Was będziemy w najbliższych tygodniach informować o tym co i w jaki sposób zostanie zrealizowane!  

Przetarg ogłoszony: Rusza realizacja wygranych projektów SBO!

17 kwietnia 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023