Pierwsze zwycięstwo Czarnych Szczecin w rundzie wiosennej w A klasie. Na dodatek wysokie. Drużyna Krzysztofa Stolorza wygrała 5:0 z Wichrem Steklno.

Tym razem niedziela należała do Czarnych. Wygrana 5:0 to wyrównanie najwyższego wyniku w sezonie i rehabilitacja po porażce 0:2 ze Sztormem Szczecin poniesionej na inaugurację rundy wiosennej.

Drużyna przystąpiła do meczu z Wichrem Steklno z mocnym postanowieniem powrócenia na zwycięską ścieżkę. Minął nieco ponad kwadrans pojedynku i już było 2:0 dla Czarnych. Do bramki gości strzelali Tomasz Pepryk oraz Krzysztof Suwalski. Ofensywne nastawienie przełożyło się na liczne ataki i prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się mimo sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska na Pomarańczowej.

Wicher starał się odrobić stratę po rozpoczęciu drugiej połowy meczu, ale nie poprawił swojej sytuacji. Ospali po zmianie stron Czarni przebudzili się po 10 minutach, w czym pomogło wejście zmienników. Wynik podwyższali na 5:0 swoimi strzałami Kubiak, Ceglarz oraz Doroch. Cała trójka weszła na boisko z ławki rezerwowych.

Po ostatnim gwizdku nie brakowało powodów do zadowolenia. Pierwsza wygrana w rundzie wiosennej to jednocześnie pierwsza pod wodzą trenera Krzysztofa Stolorza. Czarni po tym meczu mają dodatni bilans goli i przesunęli się do górnej połowy tabeli.

Czarni Szczecin - Wicher Steklno 5:0 (2:0)