Drużyny z akademii Czarnych Szczecin rozgrywały sparingi, kończyły rywalizację w halowych mini mundialach, mają za sobą ciekawe sprawdziany.

Przegląd rozpoczynamy od zespołu trampkarzy, który zmierzył się z dobrze znanym przeciwnikiem Arkonią Szczecin. Czarni odnieśli okazałe zwycięstwo, wcześnie narzucając rywalom rytm i dominując na boisku. Piłkarze po derbach mieli dużo powodów do zadowolenia, ponieważ raz za razem stwarzali zagrożenie w polu karnym Arkonii.

Za młodzikami starszymi pracowity weekend, w którym rywalizowali w hali i na boisku. Nie po raz pierwszy zimą Czarni zmierzyli się w sparingu z FASE Szczecin. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1 dzięki strzałom Białka, Kamińskiego oraz Juszczyka. O wyższości naszego zespołu zdecydowała wyższa skuteczność. Jego gra wyglądała lepiej w drugiej niż w pierwszej połowie.

Orlicy starsi wcielili się w rolę Polski i Słowacji w mini mundialu. Za nimi finał cyklicznych tej zimy rozgrywek. Polska zajęła drugie miejsce, a jej atrakcyjny styl gry pozwolił zdobyć dużo goli. Także Słowacja była groźna dla zespołów z czołówki i zakończyła mini mundial w środku tabeli.

Dwie drużyny Czarnych wystartowały w mini mistrzostwach świata również w kategorii orlika młodszego. Duża część młodych piłkarzy zadebiutowała w tych rozgrywkach. W zespole Słowacji byli zresztą sami debiutanci, którzy podsumowali mini mundial serią wygranych. Zebrane doświadczenie może pomóc w przyszłości.

Kontynuujemy przegląd i przenosimy się na moment do Płotów, w których żacy starsi zagrali w turnieju halowym Football Factory Winter Cup. Większość meczów z udziałem Czarnych była wyrównana, a o zwycięstwie lub porażce decydował jeden gol. Kluczowe dla wyniku potrafiły być również interwencje Patryka Domaradzkiego, który bardzo dobrze spisał się w bramce.

Żacy młodsi i skrzaty zakończyli mini mundial pod egidą Deichmanna. Żacy weszli w ciasne buty Argentyny, czyli mistrza świata, co nie przeszkodziło rozegrać dużo meczów na wysokim poziomie. W ostatni weekend zwyciężyli i zremisowali w swoich pojedynkach. Tak samo jak skrzaty po zakończeniu turnieju zostali nagrodzeni medalami.

Ciekawym sprawdzianem dla sikorek starszych był sparing z dziewczęcą drużyną Pogoni Szczecin. Porażka nie przysłoniła pozytywnych elementów w grze Czarnych, a konfrontacja z trudnym przeciwnikiem pokazała, które aspekty wymagają jeszcze poprawienia.

RAPORT Z AKADEMII #2303

08 marca 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023