Młodzi piłkarze Czarnych Szczecin rozgrywali sparingi, uczestniczyli w dobrze obsadzonych turniejach. W dwóch stanęli na podium.

Cotygodniowy przegląd rozpoczynamy od trampkarzy, którzy zwyciężyli wysoko w sparingu z Iskierką Szczecin. Pierwsza połowa jeszcze nie zapowiadała efektownej wygranej. Dość kuriozalny gol dał prowadzenie Czarnym, ale liczne niedokładności i złe wybory w grze wymagały poprawy. Ta nastąpiła po przerwie. Zmobilizowana drużyna dołożyła kilka goli i potwierdziła w ten sposób wyższość nad Iskierką. Druga połowa była optymistycznym znakiem przed zbliżającymi się meczami o stawkę.

Młodzicy starsi zremisowali 2:2 w sparingu ze Świtem Skolwin. Zadanie utrudniło obu zespołom zaśnieżone boisko. W zimowych warunkach pierwsza połowa należała do Czarnych, którzy zdobyli dwa gole przewagi strzałami Wenty i Mateńki. Proste błędy po zmianie stron kosztowały stratę zaliczki. Była jeszcze szansa na zapewnienie sobie zwycięstwa, ale piłka po dobrym strzale Kamińskiego zatrzymała się na słupku.

Młodzicy młodsi rywalizowali w memoriale im. Tomasza Skibińskiego zorganizowanym przez Hutnika Szczecin. Ofensywna gra przełożyła się na cztery zwycięstwa, którym w bilansie Czarnych towarzyszyła jedna porażka. Ostatnia wygrana 2:1 ze Stalą Szczecin pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca w turnieju. Piotr Kaszubowski z naszej akademii został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Piłkarze z rocznika 2012 zagrali w doborowo obsadzonym turnieju Arkonia Cup. Czarni wystawili dwa zespoły, a lepszy z nich zajął trzecie miejsce tylko za Śląskiem Wrocław oraz Pogonią Szczecin. Czarni wysoko zawiesili poprzeczkę przeciwnikom z akademii ekstraklasowych klubów. Ich konfrontacja z triumfatorami z Wrocławia, przegrana 1:3, została okrzyknięta najlepszym meczem turnieju. Występ w Arkonia Cup pokazał, że Czarni są bardzo blisko topowych drużyn w Polsce w tym roczniku.

Orlicy młodsi po raz ostatni tej zimy rywalizowali w dziecięcej lidze futsalu. W hali wystawiliśmy dwa zespoły, które czerpały dużo radości ze skutecznej gry w ataku i walecznej w obronie. Po futsalowych doświadczeniach nadchodzi czas na turnieje Pierwszej Piłki na boiskach.

Żacy starsi tym razem rozegrali miniturniej, ponieważ przeciwnik nie dotarł na zaplanowany sparing.