Marzec jest czasem powrotu seniorów i drużyn z akademii do grania o stawkę. W ostatni weekend doszło jeszcze między innymi do sparingu młodzików starszych.

Drużyna odniosła efektowne zwycięstwo 9:1 z Hutnikiem Szczecin. Młodzicy starsi zmierzyli się w sparingu z zespołem ze Stołczyna na nowym boisku przy Nehringa i imponowali skutecznością.

Pierwsza połowa zakończyła się jeszcze skromnym prowadzeniem 2:1, choć Czarni prezentowali się znacznie lepiej od przeciwnika. W licznych sytuacjach podbramkowych zabrakło po prostu dobrego strzału. Nasi piłkarze w przerwie dość krytycznie ocenili grę, co przełożyło się na lepszą grę po zmianie stron.

W drugiej połowie Czarni dorzucili siedem goli. Najskuteczniejszy na boisku był Adam Mateńko, który zdobył cztery bramki. Dwie dołożył Wiktor Wenta, a po jednej Białek oraz Pietrzyński. Jedno trafienie było samobójcze.

Na obiektach przy Nehringa gościli również żacy. W turnieju zorganizowanym przez Hutnika Szczecin rozegrali liczne mecze z wymagającymi przeciwnikami. Kadra Czarnych nie była szeroka, mimo to poradzili sobie dobrze z intensywnym graniem. Drużyna podchodziła bez kompleksów do każdego rywala i narzucała jej styl gry. Przełożyło się to na liczne ciekawe akcje.

Trenerzy grup 5. i 6. powołali 23 regularnie trenujących zawodników na dwa sparingi z Salosem Szczecin. Pierwszy z nich z przeciwnikami z rocznika 2011 zakończył się remisem. Lepsza skuteczność, szczególnie w pierwszej tercji, mogła pozwolić na osiągnięcie jeszcze lepszego wyniku. Drugie spotkanie z Salosem 2012 zakończyło się porażką Czarnych, do której doprowadziły gole stracone po prostych błędach w obronie. Drużyna dostała na boisku wiedzę, co powinna poprawić.