Młodzi piłkarze z akademii Czarnych zagrali w turnieju Kołobrzeg Anchor Cup, w turnieju "Pierwsza Piłka", a także stoczyli pojedynek w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Młodszych.

Akademia Czarnych wystawiła w turnieju Kołobrzeg Anchor Cup drużyny w czterech kategoriach wiekowych U9, U10, U11 oraz U13. Najwyższe miejsce zajęli piłkarze z rocznika 2012, którzy stanęli na trzecim stopniu podium za Lechią Gdańsk oraz Kotwicą Kołobrzeg. Z kolei połączone siły z grup 4. i 5. zajęły szóste miejsce.

Dla Czarnych, którzy wystąpili w młodszych kategoriach wiekowych, wyjazd do Kołobrzegu był pierwszym na turniej z noclegiem poza domem. To cenne doświadczenie i duże wyzwanie. - Było widać tremę związaną z debiutem w tak dużym turnieju, mimo to chłopcy próbowali grać odważnie, nie bali się podejmować pojedynków i w każdym meczu dali z siebie sto procent. Taki wyjazd był dużym wydarzeniem i jesteśmy dumni z tego, jak chłopaki poradzili sobie - mówi trener Karol Izdebski.

Graczy z akademii nie zabrakło w turniejach "Pierwsza Piłka". Grupa, prowadzona przez Anastazję Kozłowską, pokazała się z bardzo dobrej strony, zdobyła dużo pięknych goli i przeprowadzała liczne akcje. Drużyna pokazała charakter i zagrała z pozytywnym nastawieniem.

Tym razem mniej było ligowych meczów Czarnych, co nie oznacza, że nie było ich wcale. Młodziki młodsze zwyciężyły w poniedziałek 8:4 z Gavią Choszczno. Obu drużynom nie zabrakło zapału do atakowania. Po stronie Czarnych trzy gole strzelił Pietrzyński, dwa Klimczak, a po jednym dołożyli Mateńko, Ryfczyński i Kruszewski.

RAPORT Z AKADEMII #2313

23 maja 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023