To już 15. część raportu z akademii Czarnych w 2023 roku, a w nim między innymi o sukcesie zespołu z rocznika 2012 w Słubicach, a także meczach ligowych trampkarzy i młodzików starszych.

Drużyna z rocznika 2012 zwyciężyła w turnieju w kategorii orlik, który został rozegrany w Słubicach. Czarni okazali się najlepsi w stawce 12 zespołów, choć przegrali pierwszy mecz. W następnych sześciu spotkaniach byli lepsi od przeciwników, a finał rozstrzygnęli w konkursie rzutów karnych. Bramkarz Aleksander Kuźniar obronił dwa uderzenia, a strzelcy po stronie Czarnych byli bezbłędni. W ten sposób puchar przyjechał ze Słubic do Szczecina.

Trampkarze wygrali wysoko 5:1 w meczu ligowym ze Stalą Szczecin. Konfrontacja została praktycznie rozstrzygnięta w pierwszej połowie, w której Czarni strzelili cztery gole. Konkretnie zrobił to Bartosz Nowak, który popisał się wyśmienitą skutecznością. Drużyna rewanżowała się Stali za jedyną porażkę poniesioną w rundzie wiosennej.

Krótko po przerwie Michał Ożgo dorzucił jeszcze jednego gola, po czym Czarni spuścili z tonu. Jedna z akcji Stali zakończyła się trafieniem 1:5, co nie przeszkodziło odnieść wysokiego zwycięstwa. Trampkarze już we wtorek zagrają o utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli z Hutnikiem Szczecin.

Młodziki starsze przegrały 2:3 z Football II Arena w ostatnim meczu w rundzie wiosennej. Waleczna gra nie wystarczyła do zapunktowania, choć po przerwie Czarni popisali się ambitnym odrobieniem dwubramkowych strat. Po doprowadzeniu do remisu, bardzo chcieli rozstrzygnąć mecz, ale kuriozalny błąd w obronie, pozbawił zespół choćby kompromisowego wyniku.

Młodsze drużyny zagrały w turniejach "Pierwsza Piłka". Skrzaty odwiedziły Stal Szczecin, a orliki gościły dziewczęcą drużynę Pogoni Szczecin. Trener Grzegorz Frąckowiak podkreśla postęp dokonany przez zespół z grupy 14. Żaki starsze z grupy 9 zagrały z dużym zaangażowaniem w turnieju organizowanym przez Chemika. Także w Policach pokazały się żaki z grupy 15, którym nie brakowało odwagi do ofensywnego grania.

Orliki młodsze rozegrały mecz z Hutnikiem Szczecin, który został podzielony na tercje. Czarni byli lepsi w dwóch z nich. Sparing był szansą do testowania nowych rozwiązań, do sprawdzenia się na wielu pozycjach, co jednak odbijało się na płynności. Niewykluczone, że niebawem dojdzie do ponownego spotkania młodych piłkarzy Czarnych oraz Hutnika.