Trzeci Festyn Charytatywny organizowany przez Czarnych Szczecin okazał się rekordowym na wielu płaszczyznach. Podwoiliśmy liczbę atrakcji dla uczestników, zebraliśmy ponad 26 tysięcy złotych, a na Hożej gościło łącznie ponad 3000 osób.

Czarni zbierali w tym roku środki na rehabilitację i przystosowanie do życia niewidomego Bartka, który stracił wzrok pół roku temu w wyniku guza mózgu. W organizację imprezy szybko zaangażowało się wiele osób znających rodziców Bartka i przez całe dwa tygodnie przed festynem notorycznie zgłaszali się kolejni chętni, pragnący wziąć udział w zbiórce poprzez udostępnienie własnych usług. 

O 11-ej rozpoczął się turniej piłki nożnej dorosłych w którym udział wzięło ponad stu zawodników, zwycięzcą turnieju została ekipa, ktora zgłosiła się pod nazwą „Przyjaciele Czarnych”. Godzinę później wystartowały dwa turnieje dziecięce w ramach rozgrywek #pierwszapiłka, a o 15:00 kolejne dwa. Łącznie turnieje dziecięce zgromadziły na miejscu 22 zespoły z różnych zakątków Szczecina i okolic. Sportowe wydarzenia odbywały się także na hali, gdzie rozgrywano turniej siatkówki oraz na bieżni, gdzie rywalizowano w zawodach biegowych dla dzieci w sześciu różnych kategoriach.  

Ogromnym powodzeniem cieszyły się też atrakcje ogólnosportowe: Po raz trzeci mogliśmy wziąć udział w pokazie zespołu AKROBIKE, który zaprosił uczestników na dyskotekę rowerową. Z Polic przyjechała m.in. ekipa ATV TEAM ROSOMAK, która przez ponad 2 godziny woziła dzieci Quadami po najbardziej nierównym terenie przyszkolnym. Swoje specjalne stanowisko miał znany policki fryzjer Daniel Traut - rekordzista Polski w strzyżeniu na czas. Strzygł on dzieci i dorosłych, a cały utarg przeznaczył na zbiórkę. Aby strzyżenie miało dreszczyk emocji, przywiózł ze sobą specjalny skuter, na którym siedzieli najmłodsi strzyżeni, a finalnie strzygł również klienta podczas jazdy na motorze!

Dzieci skorzystały z możliwości malowania twarzy, zjedzenia waty cukrowej, puszczania ogromnych baniek mydlanych, dmuchanego zamku, czy zawodów sumo oraz snookball. Można było też porzucać do celu talerzem frisbee oraz postrzelać do celu na strzelnicy paintballowej. Ogromną atrakcją był pokaz samochodowy ekipy NIGHT DRIVE SZCZECIN, która przygotowała przejażdżki m.in. prawdziwym amerykańskim radiowozem czy starym autem wystylizowanym na bohatera kreskówki - Złomka, którego dzieci mogli malować na miejscu kredą. Ozdobą festynu był GENERAŁ, czyli samochód ciężarowy marki Star, wypełniony sprzętem muzycznym. 

Imprezę odwiedzili także MOTOCYKLIŚCI O WIELKICH SERCACH, a specjalnie dla Bartka pojawiła się Liga Superbohaterów w obszernym składzie, z Batmanem i Spidermanem na czele.

Puchary za turniejowe zwycięstwo wręczał niewidomy Bartek, który gdy tylko podziękował wszystkim za udział, mocno się rozpłakał i utonął w objęciach mamy. 

Wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu oraz wszystkim obecnym na miejscu, składamy ogromne podziękowania. Ten wynik jest naszym wspólnym sukcesem!

 

Rekordowy Festyn na Hożej

22 września 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023