Niespełna tydzień po pierwszym zespole, do gry o punkty wejdzie druga drużyna Czarnych Szczecin. Na początek nadrobi zaległość z rundy jesiennej.

Przed zimową przerwą Czarni II Szczecin zdążyli rozegrać dziewięć meczów ligowych. Na pierwsze z czterech zwycięstw pracowali do drugiego spotkania, w którym pokonali FASE Szczecin. Ponadto zwyciężyli z rezerwami Kasty Majowe, Pionierem Szczecin oraz Future Szczecin. 12 punktów pozwoliło zimować na ósmym miejscu w tabeli. Na razie rezerwy Czarnych zdobyły 13 goli i jest to najskromniejszy wynik w lidze.

Drużyna wróci do gry po nieco ponad czterech miesiącach. W ostatnim sparingu w zimowym okresie przygotowań zwyciężyła 7:4 z Bryzą Reńsko. Wynik dobrze oddaje, jak dużo działo się na boisku. W intensywnym meczu Czarnym II Szczecin nie brakowało energii do atakowania, a także skuteczności. W obu połowach nie trzeba było długo czekać na zdobycie przez nich gola.

W tym roku rezerwy Czarnych czekają dwa zaległe mecze, a także rewanże. Na początek zmierzą się na wyjeździe z Victorią 95 Przecław. Przeciwnicy, jak zapewniają na swoim profilu na Facebooku, pracowicie wykorzystali zimę na porządki, a ich efekt będzie można zobaczyć na inaugurację wiosny.

- Wierzę, że w aktualnym sezonie możemy zająć miejsce w najlepszej piątce - mówi Norbert Długaszek, trener Czarnych. - Chcemy wykorzystać rundę wiosenną na zbudowanie zespołu, który zwycięży w swojej lidze w następnym sezonie. Zamierzam stworzyć miejsce, w którym każdy zawodnik będzie mógł rozwijać się i stać się lepszy, co również przełoży się na dobro drużyny. Najważniejszy jest zespół i chcę utrzymać dobrą atmosferę panującą w nim.