W czasie Wielkanocnych ferii świątecznych wybraliśmy się z zawodnikami i zawodniczkami z naszej Akademii na wycieczkę rowerową.

We wtorkowy poranek, blisko trzydziestoosobowa grupa spotkała się na boisku przy Hożej, skąd po omówieniu zasad wycieczki, bezpieczeństwa i poruszania się rowerami, ruszyła w okolice Bukowa i Warszewa.

Wśród uczestników największą frekwencją wykazała się grupa 4: Trampkarze, stawiając się na wycieczkę połową składu, za to najmłodsi rowerzyści mieli po cztery lata.

Pierwsza część dystansu nie była łatwa, trasa wycieczki ciągnęła się pod górę, wzdłuż ulicy Hożej, w kierunku Warszewa. Nie był to na szczęście problem dla żadnego z naszych rowerzystów, którzy sprawnie dojechali do skrzyżowania z ulicą Łączną i skręcili we Wkrzańską. Pierwszym przystankiem był Pumptrack Bukowo, który okazał się być nie tylko przerwą na wodę, ale również miejscem, gdzie wszyscy mogli podziwiać zgrabne umiejętności zaprezentowane przez jednego z uczestników wycieczki.

Kolejnym celem, do którego zaprowadziła nas leśna droga okrążająca Wodozbiór, była Platforma Widokowa. Tam, cykliści zatrzymali się na dłuższą chwile, zjedli przekąski, pograli w piłkę i wspięli się na punkt widokowy. Stamtąd udali się na polanę leśną, gdzie zaplanowane było ognisko. Cała grupa szybko ruszyła w poszukiwaniu drzewa i patyków na kiełbaski. Zanim zajęliśmy się ogniskiem konieczna była gra w piłkę, zabawy w berka i wspinanie się na drzewa. A w międzyczasie były też kiełbaski.

W trasę powrotną ruszyliśmy kierując się do pętli autobusowej Podbórz. Później już było z górki, ulicą Hożą na miejsce zbiórki przy boisku.

Na wyprawie dopisała pogoda, było ciepło i słonecznie, dopisały także humory i pozytywna energia. Uczestnicy tego dnia pokonali ponad 20 km, a cała wycieczka trwała pięć i pół godziny. Za obecność i dobrą zabawę - Dziękujemy wszystkim obecnym!

Rower dla odmiany!

30 kwietnia 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023