Zawodnicy, którym na co dzień przewodzą trener Denys i Mrzygłód mocno popracowali na zimowym obozie. 

Ile można zrobić przez tydzień na obozie sportowym? – Dużo. Przekonali się o tym zawodnicy z kategorii Orlika młodszego, Orlika starszego i Młodzika młodszego, którzy wybrali się z trenerami do Niechorza. Chociaż nie samą piłką człowiek żyje, ponieważ było też miejsce na zabawy i odpoczynek, to przez kilka dni dało się zauważyć zawzięcie treningowe i powtarzalność w dążeniu do celu, jakim jest poprawa umiejętności piłkarskich.

 

„To były bardzo pracowite dni. Podczas treningów i meczów kontrolnych skupialiśmy się głównie na elementach technicznych, które są kluczowe w tym etapie szkolenia, ale również wielką uwagę kładliśmy na sposoby otwierania i budowania gry oraz na dwa rodzaje pressingu.  Nasz zespół rozegrał 4 sparingi, z których wszystkie stały na wysokim poziomie i pozwoliły nam przećwiczyć nauczane i doskonalone elementy. Na obozie wybraliśmy kapitanów dla zespołów 2011 oraz 2012. To był świetnie spędzony czas” – tak obóz skomentował trener Mrzygłód.

Warto również dodać, że sparingi rozegraliśmy z Chrobrym Głogów, Kotwicą Kołobrzeg, Arkonią Szczecin i Balticą Świnoujście.

 

”Nieliczna grupa z drużyny Młodzika młodszego wzięła udział w obozie. Nie przeszkodziło to nam jednak w rozegraniu trzech wartościowych sparingów, a do meczów kontrolnych dobieraliśmy zawodników z młodszych roczników naszej Akademii. Wszyscy zawodnicy świetnie przepracowali zgrupowanie. Skupiliśmy się w dużej mierze na obronie wysokiej, otwarciu gry od bramki i finalizacji. Były też elementy sprawności ogólnej. Wyznaczyliśmy sobie cele indywidualne dla każdego z zawodników oraz plan działania. Nie zabrakło też czasu na analizę. Mam nadzieję, że po feriach wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji i będziemy solidnie pracować szykując się do rozgrywek ligowych” – tak obóz podsumował trener Denys

Wspomniane trzy wartościowe sparingi odbyły się przy udziale Chrobrego Głogów, Football Areny i drużyny Gryf Kamień Pomorski.

Rozwój przede wszystkim

22 lutego 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023