Pierwsza drużyna Czarnych Szczecin do ostatniej kolejki była kandydatem do awansu do fazy pucharowej Zimowego Pucharu o Puchar Prezesa ZZPN. Nie zapunktowała jednak w przegranym 0:2 meczu z Mierzynianką Mierzyn.

Zimowy puchar zastąpił w planie przygotowań licznych drużyn z województwa zachodniopomorskiego klasyczne sparingi. Priorytetem pozostaje oczywiście szlifowanie formy przed meczami o punkty w rundzie wiosennej, ale dochodzi do tego element rywalizacji o trofeum. Wiadomo, że w 2023 roku nie podniosą go Czarni Szczecin.

Czarni zagrali w zimowym pucharze na trzech różnych boiskach w Szczecinie. Zakończyli fazę grupową na Prawobrzeżu, a konkretnie na ulicy Pomarańczowej. W meczu rozegranym w cieniu pojedynku Pogoni ze Śląskiem Wrocław padł taki sam wynik - 0:2 na gości, którymi byli piłkarze Mierzynianki Mierzyn.

Tym samym drużyna odpadła z Zimowego Pucharu o Puchar Prezesa ZZPN. We wcześniejszych meczach przegrała 0:1 z Pionierem Szczecin i zremisowała 1:1 z FASE Szczecin. Punkt w trzech kolejkach to za mało do awansu, z którego mogą cieszyć się FASE oraz Mierzynianka. Młodzi szczecinianie powalczą o wejście do ćwierćfinału z Błękitem Pniewo, a Mierzynianka z Grotem Gardno.

Czarni, a także drużyna rezerw będą kontynuować przygotowania do meczów ligowych już poza zimowym pucharem. Czarni II Szczecin odpadli z rozgrywek po trzech porażkach z Rybakiem Trzebież, Zrywem Kołbaskowo oraz obrońcą trofeum Ehrle Dobra.

Seniorzy: Bez awansu w zimowym pucharze ZZPN

15 lutego 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023