17 stycznia rozpoczął się okres przygotowań Czarnych Szczecin do rundy wiosennej w A klasie. Poznaliśmy plany zespołu.

Tego dnia, we wtorek, drużyna spotkała się na pierwszym treningu, który został poprzedzony odprawą organizacyjną. Seniorzy będą przygotowywać się do rundy wiosennej z mocnym postanowieniem poprawienia siódmego miejsca zajmowanego w tabeli tuż przed półmetkiem sezonu.

Czarni rozegrali ostatni mecz o punkty 12 listopada, więc do wspólnych treningów powrócą ponad dwa miesiące po tym wydarzeniu. Runda jesienna zakończyła się niespodziewanie - tydzień po zremisowaniu 1:1 z Chemikiem II Police, drużyna miała zagrać jeszcze z GKS Kołbacz. Szczecin przeżył jednak atak zimy i mecz został przełożony. Zamiast niego był mecz kontrolny z rezerwami Czarnych.

Poza wspólnymi treningami szczecinian czekają sparingi. Co najmniej sześć z nich odbędzie się na przełomie stycznia i lutego w ramach zimowego Pucharu Prezesa ZZPN. Trener Jakub Cicio zamierza wykorzystać je do sprawdzenia piłkarzy przymierzanych do wzmocnienia zespołu. W 22-osobowych kadrach na mecz mogą znajdować się piłkarze testowani. Podobne cele przyświecają zespołowi rezerw, ale tam czekamy jeszcze na ogłoszenie nowego trenera.

Jeszcze w styczniu pierwszym przeciwnikiem Czarnych będzie Pionier Szczecin grający w B klasie. Ponadto w grupie zmierzą się z FASE Szczecin CLJ i Mierzynianką Mierzyn. Drugi zespół Czarnych zmagania rozpocznie od spotkania z Rybakiem Trzebież, a później rozegra mecze ze Zrywem Kołbaskowo i Ehrle Dobra. W przypadku awansu Czarnych z grupy, będą kontynuować rywalizację w zimowym pucharze systemem pucharowym.

W rundzie wiosennej Czarni będą gospodarzami 12 z 14 meczów, ponieważ jesienią nie mogli gościć przeciwników na modernizowanym stadionie na Hożej.

Seniorzy wracają do treningów

18 stycznia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023