Czarni Szczecin kontynuują przygotowania do rundy wiosennej. Za zespołem sparing z Mierzynianką Mierzyn, a kolejnym jego przeciwnikiem będzie Leśnik Kliniska.

Czarni zmierzyli się z grającą w klasie okręgowej Mierzynianką w sobotę. Mecz zakończył się porażką 1:7. W zespole seniorów pokazał się po raz pierwszy Jakub Staszak i od razu zdobył honorową bramkę.

Jakub Staszak zrobił w akcji bramkowej dosłownie wszystko, ponieważ rozpoczął ją od odebrania piłki przeciwnikowi na jego połowie. Następnie sprytnym zwodem minął obrońcę i pokonał bramkarza płaskim uderzeniem. Było co podziwiać.

We wtorek doszło jeszcze do konfrontacji seniorów z juniorami, która potrwała 2x30 minut. Starsza z drużyn Czarnych zwyciężyła 6:0.

Po odpadnięciu z Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN piłkarze Czarnych rozgrywają klasyczne sparingi przed rundą wiosenną. Następnym ich przeciwnikiem będzie Leśnik Kliniska, który także gra w A klasie.

Z Leśnikiem nie walczymy w tym sezonie o punkty, ponieważ rywalizuje w innej grupie A klasy, którą można nazwać bałtycką. Po rundzie jesiennej znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli z trzema zwycięstwami, remisem i sześcioma porażkami w bilansie. Przegrał między innymi 0:2 z Pomorzaninem Przybiernów, z którym niedawno Czarni spotkali się w Pucharze Zimy.

W tym wieku Leśnik balansuje między A klasą i B klasą. Na wyższy szczebel powrócił w 2019 roku. Do ostatniego meczu ligowego pomiędzy Czarnymi i zespołem z Klinisk Wielkich doszło w 2022 roku i zakończył się zwycięstwem szczecinian 3:0.

W tegorocznym okresie przygotowań Leśnik zaplanował osiem sparingów, a ten z Czarnymi będzie czwartym. Jak dotąd przegrał po 0:2 z Promieniem Mosty i Wichrem Reptowo, a także zwyciężył 5:1 z Orłem Pęzino. Tak przed Leśnikiem, jak i przed Czarnymi kolejna okazja do sprawdzenia formy przed nadchodzącą rundą wiosenną.