Bardzo efektowne zwycięstwo Czarnych Szczecin w A klasie. W meczu z ostatnią w tabeli Unią Swochowo urządzili sobie kanonadę 13:0.

Czarni poradzili sobie dobrze w roli faworyta i po raz pierwszy w rundzie wiosennej zwyciężyli w drugim meczu z rzędu. Wygrana 13:0 jest zdecydowanie najwyższą w sezonie i dzięki niej drużyna zamieniła ujemny na wyraźnie dodatni bilans goli.

Już w 7. minucie Paweł Topij zdobył jako pierwszy bramkę Unii Swochowo. Wykorzystał on sytuację sam na sam i pokonał Łukasza Ciekańskiego z ostrego kąta. Topij został następnie najskuteczniejszym piłkarzem meczu, ponieważ strzelił cztery gole. W ostatnich dwóch spotkaniach może pochwalić się sześcioma trafieniami.

W 17. minucie Szymon Owczarek sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Uladzislaua Sakhvona, a sędzia pokazał piłkarzowi Unii czerwoną kartkę. W rywalizacji jedenastu na dziesięciu Czarnym było jeszcze łatwiej przeprowadzać atak za atakiem i doprowadzić do wysokiego wyniku. Tym bardziej, że zespół ze Swochowa przyjechał na Witkiewicza bez rezerwowych.

Na liście strzelców było ostatecznie ośmiu Czarnych, a na wyróżnienie zasługuje hat-trick Adama Chmury. Piłkarz debiutował w A klasie, a na boisko wszedł z ławki rezerwowych w przerwie.

- Chwała zespołowi za utrzymanie wysokiej koncentracji i zaangażowanie do ostatniego gwizdka - podsumowuje trener Krzysztof Stolorz.

Czarni Szczecin - Unia Swochowo 13:0 (5:0)
Gole dla Czarnych: Topij 4 (7, 39, 44, 63), Sakhvon (27), Hołdowski (32), Chmura 3 (48, 79, 88), Doroch (52), Szymoński (67), Zarośliński (75), Sosnowski (86)
Czarni: Ożarowski - Zarośliński, Sosnowski, Król (67' Klimko) - Wiśniewski (60' Chruściel), Szymoński, Janowczyk (60' Skrętowski), Hołdowski (60' Nieżurawski) - Sakhvon (46' Chmura) - Doroch (67' Sznyr), Topij