W najbliższy weekend, 21-22 maja, na obiektach sportowych przy Hożej, odbędzie się wielkie piłkarskie wydarzenie. W każdej rundzie przychodzi taki moment, kiedy to my jesteśmy gospodarzami rozgrywek Pierwszej Piłki i możemy przygotować piłkarski piknik oraz jak najlepiej przyjąć naszych gości. Łącznie w tych dniach przeprowadzimy dziewięć turniejów i trzy spotkania ligowe.

Pierwsze rozgrywki zaczynają się w sobotę, już o 10 rano, a będą je inaugurować grupy Skrzatów i Sikorek Młodszych. Po tych turniejach czeka nas jeszcze jedna grupa Skrzata. Ale to nie ostatnie wydarzenie tego dnia na naszym domowym boisku. Swój mecz ligowy będzie rozgrywała drużyna Orlików, która zmierzy się w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzika z Hutnikiem Szczecin. Na zakończenie dnia mecz rozegrają seniorzy Czarnych, którzy w XVI kolejce rozgrywek grupy 3 szczecińskiej A-klasy podejmą Hanzę Goleniów.

Niedziela natomiast to sześć turniejów Pierwszej Piłki i jeden mecz ligowy. Również zaczynamy o godzinie 10. Na początek będziemy mieli okazję zobaczyć zmagania Żaków, a także spotkania w ramach najmocniejszej w Szczecinie grupy Orlika Młodszego, emocji na pewno nie zabraknie, tak samo jak piłki nożnej na wysokim poziomie. Później, o godzinie 13, startujemy z kolejnymi rozgrywkami Żaka oraz turniejem żeńskiej części Czarnych, czyli Sikorek Starszych. Na sam koniec czekają nas zmagania Żaka Młodszego i Orlika Starszego. Warto wspomnieć, że w tej ostatniej kategorii Czarni Szczecin wystawią dwie drużyny, jedną z rocznika 2011, drugą z rocznika 2012. Ale to nie koniec piłkarskich emocji na boisku przy ulicy Hożej. Na zakończenie tego wspaniałego weekendu, swój mecz będzie rozgrywać drużyna Młodzika, która podejmie zespół OKS Prawobrzeża Szczecin.

Turnieje Pierwszej Piłki to nie tylko sama gra. To również wielkie wyzwanie organizacyjne, w którym Klub wesprą rodzice naszych młodych piłkarzy. Na przygotowanych stanowiskach będą na zawodników i kibiców czekać kiełbaski z grilla, owoce, ciasta, herbata, kawa, lemoniada i inne pyszne różności. Nie było by tego wszystkiego, gdyby nie rodzice, za co w tym miejscu chcemy im gorąco podziękować. Bez Was, byłoby nam zdecydowanie trudniej.

Na Hożej łącznie będziemy mieli okazję zobaczyć dziewięć turniejów, w których wystąpi 48 zespołów z różnych akademii. Daje nam to szansę spotkać około pięciuset zawodników podczas weekendowych zmagań Pierwszej Piłki. Do tego będzie okazja obejrzeć dwa mecze ligowe naszych drużyn młodzieżowych i spotkanie pierwszej drużyny seniorów. Na wszystkie te wydarzenia serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kibicowania. Do zobaczenia!

Turniejowe święto na Hożej!

20 maja 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023