Czarni Szczecin zajęli czwarte miejsce w ogólnopolskim Memoriale imienia Stanisława Fijarczyka w kategorii U12. W ćwierćfinale nasza drużyna wygrała z rówieśnikami z Lechii Gdańsk.
 

Na zakończenie sezonu młodzi Czarni Szczecin pojechali do Elbląga. Wyruszyli już w piątek, a mecze rozgrywali w sobotę i w niedzielę. Pierwszego dnia ogólnopolskiego turnieju drużyna walczyła o awans z grupy do fazy pucharowej.
 

Przeciwnikami Czarnych w grupie A byli AP Żuri Football, Gedania Gdańsk, Olimpia Elbląg, Pomezania Malbork, Jeziorak Iława i Concordia Elbląg. Trzy zwycięstwa w sześciu meczach pozwoliły awansować z czwartego miejsca w tabeli do ćwierćfinału.
 

Już w niedzielę Czarni zagrali w ćwierćfinale z renomowanym przeciwnikiem - Lechią Gdańsk, której seniorska drużyna awansowała w poprzednim sezonie do PKO Ekstraklasy. Szczecinianie stanęli na wysokości zadania i pokonali 1:0 Lechię. Niestety, czas pokazał, że była to ostatnia wygrana w memoriale.
 

W półfinale Czarni przegrali 0:3 z Olimpią Elbląg, a na zakończenie występu 0:1 w meczu o trzecie miejsce z Gedanią Gdańsk. Tym samym nasz zespół zajął czwarte miejsce w memoriale i potwierdził przynależność do czołówki w Polsce. Przy okazji warto odnotować, że pierwsza pozycja przypadła AP Żuri Football.
 

Dobrym podsumowaniem były wyróżnienia indywidualne dla Czarnych. Do najlepszej dziewiątki turnieju zostali wybrani Mikołaj Tkacz i Jakub Kowalski.

TUŻ ZA PODIUM W ELBLĄGU

24 czerwca 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023