Z drobnym poślizgiem czasowym Czarni II rozegrają pierwszy mecz w rundzie wiosennej B klasy. Ich przeciwnikiem będzie Okręt Mirand Szczecin.

Pierwszym wyzwaniem, które w 2023 roku czekało na rezerwy Czarnych, był mecz z Victorią 95 Przecław. Ostatecznie do pojedynku nie doszło, ponieważ niedoszły przeciwnik wycofał się z rozgrywek. W szczecińskiej B klasie pozostało 11 zespołów, co oznacza, że w każdej kolejce do zakończenia sezonu czeka nas pięć meczów.

Czarni II zadebiutują pod wodzą Norberta Długaszka. Nowy trener odpowiadał za cały okres przygotowań zespołu do rundy wiosennej. Przeciwnik Okręt Mirand rozegrał jak dotąd o jeden mecz więcej i zdobył o dziewięć punktów więcej niż zespół Długaszka. Na inaugurację sezonu Okręt rozbił nasze rezerwy aż 8:0.

O Okręcie robiło się głośno przy okazji występów pucharowych. W wojewódzkim Pucharze Polski przeszedł przez cztery rundy i został wyeliminowany dopiero w końcówce listopada przez Regę Trzebiatów. Nawet prowadził w meczu z uznanym w regionie klubem, ale nacieszył się tym przez dwie minuty i skończyło się porażką 1:5. Akcja plakatowa, zapraszająca na mecz, była widoczna w różnych zakamarkach Szczecina.

Już w tym roku drużyna dostała się do turnieju finałowego pucharu zimy. W Płotach poniosła porażki z GKS Kołbacz oraz Mierzynianką Mierzyn, przez co zakończyła rozgrywki o Puchar Prezesa ZZPN na czwartym miejscu. Wcześniej Okręt radził sobie bardzo dobrze, a jego opiekun Tomasz Brzozowski został wybrany najlepszym trenerem stycznia w zachodniopomorskim. Tomasz jest jednocześnie dyrektorem Czarnych, co dodaje pikanterii nadchodzącemu pojedynkowi.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 18 na boisku przy ulicy Witkiewicza.

WALECZNY PUCHAROWICZ NA DRODZE REZERW

24 marca 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023