Za nami pięciogodzinna Hospitacja trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów na Hożej.

W poniedziałkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć na Hożej trenerów z Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Szkoleniowcy Łukasz Borger i Mateusz Kowalczyk byli już u nas w ramach szkolenia na temat etapizacji procesu nauczania. Tym razem zjawili się, żeby obserwować treningi prowadzone przez szkoleniowców Czarnych Szczecin, ocenić ich pracę, dać wskazówki, wskazać błędy i zobaczyć w jakich aspektach trenerskiego fachu radzą sobie w stopniu zadowalającym oraz gdzie znajdują się jeszcze rezerwy i obszary do pracy. O godzinie 17 wystartowały pierwsze treningi. Hospitacja dotyczyła grup Skrzata i Orlika. Następnie o 18:30 trenerzy MAMO obserwowali treningi grup Żaka i Młodzika. Łącznie ocenie zostało poddanych dziesięciu trenerów. Po treningach  udaliśmy się do sali konferencyjnej gdzie miała miejsce dyskusja na temat przeprowadzanych treningów.

Trenerzy MAMO zwrócili uwagę na potencjał drzemiący w klubie, byli zadowoleni z otwartości i podejścia trenerów do dzieci oraz ambitnych, ale dostosowanych do wieku zawodników ćwiczeń. Wizytatorzy podkreślili, że zielona certyfikacja to dla Czarnych tylko przystanek w drodze do kolejnych stopni. Jak to w piłce, nie ma treningów idealnych, zawsze można coś poprawić, ale hospitujący nie dopatrzyli się kardynalnych błędów, co zawsze jest budujące. Każdy z ocenianych trenerów otrzymał informację zwrotną na temat swojej pracy, wskazówki co poprawić i czego nie robić. Każdy z obecnych trenerów wyciągnął dużą dawkę wiedzy, dzięki czemu mogą nadal doskonalić swój warsztat, korzystając z mądrych rad.

Pod koniec spotkania dyskusja weszła na tory najróżniejszych zagadnień związanych ze szkoleniem, grą, filozofią każdego trenera oraz tym co jest najlepsze dla rozwoju, zarówno zawodników, drużyn jak i trenerów. Dyskusja skończyła się po godzinie 22, a jakby nie późna pora to pewnie trwałaby o wiele dłużej. Po prostu futbol.

Wizyta Edukacyjna trenerów MAMO

25 maja 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023