Po przerwie świątecznej Czarni Szczecin rozegrają mecz z Grotem Gardno w A klasie. W sobotę również inauguracja rundy wiosennej w B klasie czeka na drugi zespół.
 

Czarni rozpoczęli rozpędzeni rundę wiosenną w A klasie. Zdobyli komplet punktów w trzech kolejkach, a równie bezbłędnym bilansem może pochwalić się tylko lider Świt II Szczecin. Drużyna zwyciężała 2:0 z Wichrem Reptowo, 3:0 z Tanowią Tanowo i 3:2 z Vielgovią Szczecin. W tabeli przesunęła się na szóste miejsce, a kolejna możliwość poprawienia pozycji będzie w sobotę.
 

To dlatego, że przeciwnikiem Czarnych będzie piąty Grot Gardno, do którego tracą tylko punkt. W razie zwycięstwa znajdą się w tabeli przed klubem z miejscowości położonej na południe od Szczecina. W rundzie jesiennej Czarni pokonali Grota 3:1, choć jako pierwsi stracili gola. Jeszcze przed przerwą nastąpiło wyrównanie, a po zmianie stron padły zwycięskie bramki.
 

Grot to doświadczony A-klasowicz. W 2022 roku stanął przed szansą przeskoczenia do klasy okręgowej, ponieważ zakończył sezon na drugim miejscu w tabeli. Przystąpił do baraży, w których mocniejszy okazał się już w pierwszej rundzie Czcibor Cedynia. Grot nie awansował, natomiast przeniósł się do grupy z Czarnymi. W bezpośrednich spotkaniach przegrywał i zakończył poprzednie rozgrywki o jedną pozycję za szczecinianami.
 

Druga drużyna Czarnych miała wyraźnie dłuższy okres przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarze, prowadzeni przez Mariusza Modlińskiego, postarają się w niej o poprawienie wyników z jesieni i częstsze punktowanie. W pierwszej części sezon pracowali na zwycięstwo aż do dziewiątej kolejki. W kadrze rezerw pojawili się nowi piłkarze, w zespole nie brakuje mobilizacji.
 

W pierwszym meczu rundy rewanżowej przeciwnikiem Czarnych II Szczecin będzie Hutnik II Szczecin, który jest wiceliderem. Na inaugurację sezonu ekipa z Nehringa zwyciężyła pewnie 5:0, a następnie wygrała jeszcze pięć meczów, dwa razy zremisowała i poniosła jedną porażkę. Hutnik najmocniej naciska w tabeli na lidera FASE Szczecin.
 

Mecz pierwszego zespołu z Grotem Gardno rozpocznie się w sobotę o godzinie 16 na boisku przy ulicy Wesołej. Z kolei druga drużyna podejmie Hutnika II Szczecin przy ulicy Witkiewicza w sobotę o godzinie 19:15.

WRACAMY DO GRY

04 kwietnia 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023