W sobotę Pierwszy zespół Czarnych rozegrał trzecią kolejkę w A-klasie. Nasza drużyna przegrała z Energetykiem w Gryfinie 0:8.

Po raz drugi boisko w Gryfinie nie było dla Czarnych szczęśliwe. Po zeszłotygodniowym remisie z Wichrem Steklno klub z Hożej 6, miał nadzieję na powrót na zwycięską ścieżkę. Niestety Energetyk Gryfino okazał się zdecydowanie za mocny. Lider A-klasy grupy 4 przed meczem rozegrał dwa spotkania, oba wygrał pewnie, więc na murawę wybiegał jako faworyt. Jednak nikt w Szczecinie nie przewidział takiego czarnego scenariusza. 

Gospodarze szybko udowodnili, że nie mają ochoty długo gościć w naszej lidze i jak najszybciej chcą wrócić do klasy okręgowej. Od początku meczu kontrolowali spotkanie i nie dali przyjezdnym cienia szansy na nawiązanie równorzędnej walki. Obrona Czarnych nie radziła sobie ze świetną ofensywą Energetyka, która w pierwszej połowie aż pięć razy znajdowała drogę do bramki.

Czarni na drugą połowę wyszli z prostym planem, zagrać zupełnie inaczej niż w pierwszej odsłonie i nie dopuścić do blamażu. I rzeczywiście gra była trochę inna. Po pierwsze defensywa Czarnych skapitulowała trzy razy, a ofensywie udało się oddać celny strzał. Niestety tylko jeden. Energetyk udzielił lekcji futbolu, a sam wynik odzwierciedlił to co działo się na boisku. Porażka jest bardzo bolesna, ale właśnie z takich najłatwiej wyciągać konstruktywne wnioski. 

Jednym z niewielu pozytywów był fakt powrotu do gry Roberta Nieżurawskiego, który w minionym tygodniu wrócił z Libanu, gdzie był na wojskowej misji. Niestety nie udało mu się pozytywnie wpłynąć na boiskowe wydarzenia. Drugą wartą odnotowania sprawą jest debiut w naszych szeregach Aleksandra Glińskiego, byłego zawodnika Victorii 95 Przecław oraz Mierzynianki Mierzyn.

Po trzech kolejkach Czarni zajmują ósme miejsce w lidze, mogąc pochwalić się czterema punktami, pięcioma strzelonymi i dziewięcioma straconymi bramkami. A już w sobotę najbliższa szansa na poprawę nadszarpniętej reputacji ;)  Na wyjeździe Czarni Szczecin zmierzą się z zespołem Wołczkowo-Bezrzecze.

Energetyk Gryfino - Czarni Szczecin 8:0

Skład: Madera - Zarośliński (83' Kozłowski), Budzyński (69' Wiśniewski), Sosnowski, Malinowski (k) (46' Wolak), Nieżurawski (77' Doroch) - Szymoński, Ulewski, Konicki (46' Gliński) - Pepryk (63' Kaźmierski), Hołdowski (60' Skrętowski)
Żółte kartki: Wolak

Wrócili do domu przed Dziewiątą...

11 września 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023