Czarni Szczecin pokonali w upalne sobotnie popołudnie świeżo upieczonego beniaminka Klasy Okręgowej, Orła Grzędzice 2:1.

Pierwsze minuty nie zapowiadały wcale zwycięstwa Czarnych, bo to gospodarze raz po raz zagrażali bramce Macieja Madery. W jednej z akcji byli już blisko objęcia prowadzenia: długa piłka zagrana na wolne pole minęła obrońcę Czarnych i napastnik Orła wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał wylądował na słupku. Odbita piłka wróciła w pole gry, ale z taką rotacją, że zaczęła zmierzać do bramki i tylko ofiarna interwencja stopera Czarnych zapobiegła utracie bramki. Kilka minut później z szybkim kontratakiem wyszli Czarni, którzy kilkoma podaniami doszli do sytuacji sam na sam, którą Damian Ulewski zamienił na bramkę. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Druga odsłona przyniosła sporo sytuacji podbramkowych, szczególnie pod polem karnym gospodarzy. Ostro iskrzyło na prawej flance, gdzie sporo pracy miał lewy defensor z Grzędzic. Czarni nie potrafili przekuć przewagi na bramkę aż do czasu solowej akcji lewą stroną Roberta Nieżurawskiego, który przyjął podanie z głębi pola, w pełnym biegu zmylił trzech obrońców i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Na kwadrans przed końcem kontaktową bramkę strzelił Orzeł. Ale wynik nie uległ już zmianie pomimo kolejnych groźnych sytuacji zespołu ze Szczecina oraz kontrataków zespołu z Grzędzic.

Orzeł Grzędzice - Czarni Szczecin 1:2 (0:1)

Czarni: Madera - Malinowski, Sosnowski, Klimko (46' Sierakowski), Markun (46' Andrzejewski) - Ulewski (46' Nieżurawski), Kaczmarek M., Rosiński (46' Wiśniewski), Zarośliński, Modliński - Pepryk (46' Kaźmierczak).