Czarni II Szczecin sprawili miłą niespodziankę w B klasie i zwyciężyli 3:2 z wysoko notowanym Okrętem Szczecin. Dwa gole dla naszego drugiego zespołu strzelił Vladyslav Maksymenko.
 

Czarni wrócili do gry w B klasie po dwutygodniowej pauzie. Na wyjeździe zmierzyli się z zespołem zajmującym drugie miejsce w tabeli, więc nie byli faworytami. Potrafili jednak stanąć na wysokości zadania i odnieść zwycięstwo.
 

W pierwszej połowie drużyna Mariusza Modlińskiego zdobyła prowadzenie 2:1. Od początku meczu stwarzała sytuacje podbramkowe, a największe zagrożenie wynikało z dobrze wykonywanych stałych fragmentów gry. Po jednym z nich mocno zapachniało golem, ale Jacek Janowczyk spudłował strzałem w kierunku niestrzeżonej bramki. Gol padł niewiele później, ponieważ w 12. minucie, za sprawą uderzenia w okienko Patryka Klimko. Wykorzystał on dośrodkowanie Mariusza Modlińskiego z rzutu rożnego.
 

Niewiele później Czarni podwyższyli wynik golem na 2:0. Vladyslav Maksymenko zakończył w sytuacji sam na sam z bramkarzem ładne rozegranie na jeden kontakt na lewej stronie boiska. Także następna sytuacja podbramkowa należała do nas, ale tym razem górą w pojedynku był Wojciech Ożarowski.
 

W 39. minucie Okręt złapał kontakt za sprawą trafienia samobójczego Arkadiusza Hajdasa, który niefortunnie interweniował po rzucie wolnym. Gospodarze nabrali wiatru w żagle i dalsza faza meczu została przez nich zdominowana. Efektem naporu Okrętu była bramka wyrównująca na 2:2 Jakuba Bohuna w 66. minucie.
 

Czarni stawiali na kontrataki, a w jednym z nich Wojciech Krawczyk został zablokowany. Decydujący gol na 3:2 dla naszej drużyny padł w 78. minucie. Akcja bramkowa została zbudowana przez Miśkówa, Modlińskiego i Janowczyka, a zakończyła się drugim trafieniem do siatki Vlada Maksymenki. W końcówce meczu heroiczna obrona zespołu przyniosła upragnione zwycięstwo.
 

- Na szczególne wyróżnienie zasługuje trójka Maksymenko, Krawczyk i Janowczyk. Wszyscy jednak swoją postawą motywowali kolegów i zachęcali do pracy, a Maksymenko zapewnił drużynie ważne zwycięstwo dwoma strzałami - podsumowuje trener Mariusz Modliński.
 

Okręt Szczecin - Czarni Szczecin 2:3 (1:2)
Gole dla Czarnych:
Klimko (12), Maksymenko 2 (26, 79)
Czarni: Zheleznov - Modliński, Cywiński, Klimko, Hajdas -  Abukowicz, Krawczyk, Janowczyk (88' Hermański), Zarzycki (80' Nowak) - Maksymenko (80' Bokszczanin), Voskobovnyik (75' Miśków)

WYGRANA Z WICELIDEREM

06 maja 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023