W weekend akademia Czarnych Szczecin cieszyła się między innymi zwycięstwami w meczach ligowych juniorów oraz trampkarzy.

Przeciwnikiem juniorów Czarnych w niedzielnym meczu był OKS R Football Goleniów. Nasza drużyna pokazała klasę i zwyciężyła 2:1 z wyżej notowanym w tabeli zespołem. Do bramki przeciwnika strzelali Marcin Cimek w 19. minucie i Julian Karyń w 60. minucie.

- Mieliśmy mecz pod kontrolą od początku. Przy lepszej skuteczności mogliśmy zakończyć to spotkanie z dużo większą liczbą bramek. Cieszy zaangażowanie każdego, kto wszedł na boisko. Było widać głód grania. Trudno było znaleźć w naszym zespole słaby punkt - opowiada nam trener Marcin Podlecki.

Trampkarze odnieśli wysokie zwycięstwo z Mierzynianką Mierzyn w lidze terenowej. Już w 6. minucie padła pierwsza bramka dla Czarnych, a rozpędzona drużyna zatrzymała się na wyniku 11:1. Najskuteczniejszy w zespole był Gierba, który strzelił cztery gole. Dwa dołożył Klimczak, a po jednym Romanowicz, Żyngiel, Najmula, Żukowski oraz Kamiński.

Dzięki zaliczce siedmiu goli z pierwszej połowy, po przerwie w meczu z Mierzynianką, pokazali się chłopcy, którzy w ostatnim czasie spędzili mniej minut na boisku.