Przeciwnikiem Czarnych Szczecin będzie Energetyk Gryfino. Lider A klasy od początku sezonu stracił punkty w zaledwie jednym meczu i zatrzymanie go będzie dużym wyzwaniem.

Dla Czarnych będzie to trzeci mecz w rundzie wiosennej. Za nimi porażka 0:2 ze Sztormem Szczecin i zwycięstwo 5:0 z Wichrem Steklno. Ostatni wynik był wyrównaniem najwyższej wygranej tego sezonu. Drużyna Krzysztofa Stolorza poprawiła skuteczność po nieudanej inauguracji.

Po ostatnim meczu na liście strzelców Czarnych pojawili się dwaj nowi piłkarze, a cała drużyna ponownie ma dodatni bilans goli. W niedzielę zarówno obronę, jak i atak czeka trudne zadanie, ponieważ Energetyk najwięcej goli w A klasie strzela i zarazem najmniej traci.

Energetyk Gryfino jest zeszłorocznym spadkowiczem. Jeszcze kilka lat temu była to czołowa siła województwa zachodniopomorskiego, ale sytuacja szybko i mocno zmieniła się. W rundzie jesiennej w 2017 roku Energetyk startował w trzeciej lidze po dwóch awansach z rzędu, a reaktywowani Czarni rozpoczynali przygodę w B klasie.

Drużyna z Gryfina nie dokończyła wspomnianego sezonu, ponieważ za wynikami sportowymi nie nadążyła sytuacja finansowo-organizacyjna klubu. Energetyk trafił do A klasy i od tego czasu balansuje między nią a klasą okręgową. Aktualnie najbliższy przeciwnik Czarnych jest na drodze do awansu.

Za Energetykiem 13 wygranych w 14 kolejkach. Jedyne punkty zgubił w zremisowanym 1:1 meczu z Odrzanką Radziszewo. Na wyjazdach ma bezbłędny bilans, a w rundzie wiosennej zdążył zwyciężyć 9:0 z Chemikiem II Police i 5:0 ze Sztormem Szczecin. Z Czarnymi wygrał już w tym sezonie 7:1, więc nasza drużyna ma wysokie rachunki do wyrównania.

Mecz rozpocznie się w niedzielę 26 marca o godzinie 14:30 na boisku przy ulicy Kresowej.

WYSOKI POZIOM TRUDNOŚCI

24 marca 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023