Czarni Szczecin zwyciężyli po raz trzeci w Pucharze Zimy. W niedzielę pokonali 5:0 Pomorzanina Przybiernów na boisku przy ulicy Pomarańczowej. Przed zespołem mecz o awans do ćwierćfinału.

Ledwo rozpoczął się mecz, a Czarni mieli stuprocentową sytuację podbramkową. Szturm od początku gry poskutkował już w 4. minucie golem na 1:0. Po dalekim podaniu z własnej połowy boiska, Sebastian Gellera opanował piłkę przed polem karnym Pomorzanina i nie dał się dogonić przeciwnikom. Rajd zakończył się płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika.

Przed przerwą Czarni dołożyli dwa gole, a strzelcem obu był Karol Lubiński. Najskuteczniejszy zawodnik zespołu pokonał bramkarza po raz pierwszy w 34. minucie. Przymierzył z kilkunastu metrów w gąszczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 44. minucie wykorzystał ogrom miejsca w polu karnym po przepuszczonym podaniu Sebastiana Gellery. Tym samym tuż przed zmianą stron zrobiło się 3:0.

Szczecinianie przeważali i nie zaspokoili swojego apetytu. W 56. minucie Krzysztof Stokop dołożył gola na 4:0. Sam zabrał piłkę przeciwnikom i po doholowaniu jej w pole karne, zakończył rajd strzałem za kołnierz bramkarza. Czarni odbierali osłabionym przeciwnikom resztki nadziei na pozytywne pożegnanie z Pucharem Zimy.

Karol Lubiński skompletował hat-tricka w 57. minucie i ustalił wynik na 5:0. Po podaniu prostopadłym zostawił za plecami wszystkich defensorów oraz bramkarza, a siarczyste przekleństwa jednego z nich nie mogły pomóc w złapaniu snajpera Czarnych.

W zespole seniorów zagrało trzech wychowanków akademii, którzy trenują w drużynie juniorów pod wodzą trenera Marcina Podleckiego. Na boisku pojawili się Hubert Kot, Wojtek Krawczyk i Marcin Cimek. Ten trzeci debiutował w A-klasowym zespole.

Czarni zakończyli grę w grupie Pucharu Zimy z kompletem punktów. Już po dwóch zwycięstwach byli pewni awansu z pierwszego miejsca w tabeli. W trzecim spotkaniu potwierdzili wyższość nad przeciwnikami. Przed zespołem pojedynek o awans do ćwierćfinału.

Pomorzanin Przybiernów - Czarni Szczecin 0:5 (0:3)