Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tym wyjeździe, ale boicie się zapytać ;) Przeczytajcie o naszym najbliższym obozie!

Jak co roku, wakacje rozpoczynamy obozem sportowo-rekreacyjnym i jak co roku wybierzemy się na pojezierze drawskie. To doskonałe warunki do wypoczynku przeplatanego treningami i wypełnionego świetną zabawą! Tym razem trafimy do Piaseczna, małej miejscowości obok Złocieńca i Czaplinka. Oddalony od zamieszkałych terenów ośrodek wypoczynkowy “Wajk” oferuje wiele atrakcji, które wzbogacone o wyjazdy w różne miejsca, gwarantują świetną zabawę i niezapomniane wakacje, bo z kim najlepiej jeździ się wypoczywać, jak nie z kolegami z drużyny? 

Jakie sporty i atrakcje czekają nas na obozie?

Oczywiście, jako klub piłkarski nie możemy odpuścić treningów, które zazwyczaj będą odbywać się dwa razy dziennie, a mówimy tylko o piłce nożnej. Dodatkowo będziemy grać w siatkówkę i koszykówkę bo wszechstronny rozwój sportowy jest dla nas bardzo ważny. Uczestnictwo w obozie pozwoli każdemu zawodnikowi na poprawę kondycji, koordynacji, ale też wzmocni poczucie braterstwa i jedności w drużynie. Nie zapominamy o sportach indywidualnych, zagramy w tenisa ziemnego, dostępny będzie stół do bilarda i jak co roku rozruszamy szare komórki grą w szachy. Jak sama nazwa mówi, pojezierze drawskie to przede wszystkim piękne jeziora i rzeki, których obecność posłuży nam do nauki podstaw nurkowania, pływania kajakami, a nawet rejsu motorówkami. Nasz obóz nie zamyka się na sporcie, w programie mamy przewidziane dwie całodniowe wycieczki. Dla fanów dobrej zabawy mamy wyjazd do Parku Rozrywki Pomerania oraz do Parku Linowego. Miłośnicy kultury i historii będą mogli zwiedzić wspaniały zamek Drahim w Starym Drawsku oraz muzeum w pałacu w Siemczynie. 

Przełamujemy bariery tęsknoty.

Na każdym obozie mamy od kilku do kilkunastu uczestników, dla których jest to pierwszy wyjazd wakacyjny bez rodziców czy rodziny. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wychowawcami na obozie są trenerzy, których na co dzień znają z treningów czy turniejów - wtedy łatwiej przezwyciężyć tęsknotę czy inne smutki. Nie tylko najmłodszym zdarza się zatęsknić czy uronić łzę, ale nasza kadra niezwłocznie reaguje towarzysząc dzieciom w trudniejszych chwilach. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś wrócił z obozu, bo usychał z tęsknoty za rodzicami! W takich przypadkach czasem czytamy im bajkę na dobranoc, rozmawiamy, towarzyszymy przy zaśnięciu itp. Dzieci wiedzą i rozumieją, że rolę rodziców na obozie wypełniają trenerzy-wychowawcy. Dlatego tak cenna jest dla nas obecność przynajmniej jednej kobiety w kadrze! 

Uczymy samodzielności.

Rekreacja i zabawa to jedno, ale porządek w pokojach musi być! Dlatego codziennie rano sprawdzamy porządki i przyznajemy punkty dzieciom, które finalnie liczą się do obozowej rywalizacji. W środku obozu, wybieramy też dzień na pranie ręczne. Chcemy pokazać dzieciom, że istnieje świat nie tylko bez mamy ale i bez pralki! Dlatego wypiorą sobie po jednej parze bielizny, skarpetek oraz koszulkę. Będzie to pranie ręczne z wyżymaniem i wywieszeniem do wyschnięcia. 

Grupa ogólnosportowa ;)

Na każdym obozie trafiają się uczestnicy, których może zmęczyć częste granie w piłkę. Dlatego zawsze mamy w zanadrzu inne zajęcia, którymi można wypełnić czas, gdy nie chce się iść na trening. W ten sposób tworzy się dodatkowa grupa, nazywana przez nas ogólnosportową (prawda, że ta nazwa grupy brzmi lepiej niż „niepiłkarska”?). Dzieci w tej grupie spędzą więcej czasu na zajęciach plastyczno-technicznych, szachach, próbach fotografowania czy budując zamek na piasku. Nie ma nudy!

Wakacje od szklanych ekranów.

Ważnym elementem tych obozów jest brak telefonu komórkowego. Uczestnicy nie zabierają ze sobą ani smartfonów ani tabletów. Ten czas chcemy spędzić na łonie przyrody, wsłuchując się w śpiew ptaków a nie muzyki z youtuba, czy tiktoka. Odpoczniemy od grania na komputerze czy konsoli, a i tak nie będziemy się nudzić. Posiedzimy przy ognisku, pobawimy się na plaży, albo w berka. Ograniczymy też kontakt z rodzicami! Dzieci będą miały do wykorzystania 1-2 telefony „awaryjne” do rodziców przez cały czas obozu. Tęskniącym rodzicom zapewnimy możliwość rozmowy telefonicznej z wychowawcami, oraz codzienną paczkę zdjęć, którą wyślemy na grupie obozowej.

Sportowa edukacja

Obóz to też okazja do poznania piłki nożnej od strony zasad gry, przepisów, taktyki czy innych aspektów. Innymi słowy, udział w obozie znacznie zwiększy świadomość dzieci dotyczącą tajników gry w piłkę nożną. Dzięki rozmowom, anegdotom czy zajęciom teoretycznym, uczestnicy obozu zwiększą swoją wiedzę i rozumienie gry co potem przełoży się na większą efektywność treningów.

Tożsamość sportowca i przywiązanie do Klubu.

Udział w obozie ma niezliczone atuty, ale o jednym chcielibyśmy jeszcze wspomnieć: wspólny obóz buduje w uczestnikach przywiązanie do Klubu i swojej grupy treningowej. M.in. dlatego na obozie wszyscy otrzymają czapkę z daszkiem oraz koszulkę treningową. Dzieci po obozie chętniej wracają do treningów, gdy przyjdzie rok szkolny. Nawiązują przyjaźnie oraz zawiązują się solidne relacje koleżeńskie. Obozowicze wracają z poczuciem, że to ich Klub, ich koleżanki i koledzy i ich trenerzy. To świetna inwestycja w długoterminowość trenowania piłki nożnej. 

Jeśli po tej lekturze chcesz zapisać swoją pociechę na obóz - zadzwoń pod numer 725 442 502 i zapytaj czy są jeszcze wolne miejsca lub wypełnij formularz  dostępny tutaj: Zapisy na obóz

Zapraszamy!

 

Zapowiedź obozu sportowo-rekreacyjnego Piaseczno 2022 

11 czerwca 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023