Czarni Szczecin przegrali w spotkaniu pucharowym ze Zrywem Kołbaskowo 1:2 (0:2) i odpadli z rozgrywek o Puchar Polski ZZPN

W spotkaniu drugiej rundy zmierzyły się dwa zespoły z grupy czwartej A-klasy. Od pierwszych minut spotkania zarysowała się przewaga zespołu z Kołbaskowa, który częściej zagrażał bramce gospodarzy. Efektem tego były dwa rzuty wolne z najbliższej odległości. Pierwszy z nich zdołali jeszcze wybronić Czarni, ale drugi strzał wylądował na słupku a dobitka była już skuteczna i goście objęli prowadzenie 1:0. Kilka minut później błąd obrony Czarnych wykorzystał jeden z zawodników Zrywu i zrobiło się szybkie 0:2. Czarni z pierwszym celnym strzałem zwlekali do 33. minuty, kiedy to Mateusz Rosiński sprawdził umiejętności bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego. Do końca drugiej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć nieznaczną przewagę uzyskali Czarni.

Druga odsłona przebiegał już w innej scenerii. Do odrabiania strat rzucili się gospodarze, a Zryw jedynie sporadycznie kontrował. Z minuty na minutę przewaga Czarnych rosła, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe, bo dostępu do własnej bramki umiejętnie bronili goście. Ich defensywa padła dopiero w 90. minucie, kiedy to strzałem z najbliższej odległości Rafał Kaźmierski zdobył kontaktową i jednocześnie premierową w barwach pierwszego zespołu bramkę. Mimo apetytu, na dalsze odrabianie strat zabrakło już czasu i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Czarni żegnają się z rozgrywkami pucharowymi, a w trzeciej rundzie zameldował się Zryw Kołbaskowo.

Warto odnotować liczną jak na ten poziom rozgrywek publiczność, która stawiła się na obiekcie przy ulicy Hożej 6. Około 100 osób, w tym spora grupa sympatyków zespołu z Kołbaskowa w kulturalny i wesoły sposób dopingowała obydwie ekipy!

Czarni Szczecin: Kuligowski - Ulewski, Misiałkiewicz (75' Kaźmierski), Warszewski, Kozłowski - Zarośliński (75' Wiśniewski), Kaczmarek Maciej, Rosiński (80' Klimko), Kaczmarek Krzysztof (60' Kaczyński), Modliński (65' Mandziuk) - Pepryk.