Seniorzy Czarnych  rozpoczęła zmagania ligowe od zwycięstwa nad Zniczem Niedźwiedź.

W niedzielę o godzinie 17:00 miał rozpocząć się mecz, ale na rozpoczęcie musieliśmy poczekać jeszcze 30 minut. Powód? Deszcz zmazał linie boiskowe i gospodarze musieli poprawić oznaczenie boiska. Po lekkim opóźnieniu ostatecznie zaczęliśmy. A mecz lepiej zaczęli gospodarze. Praktycznie pierwsze pół godziny przebiegało pod ich dyktando. Nasi zawodnicy bardzo dobrze się bronili, a w bramce Kucharczyk był nie do pokonania. Na pewno inaczej sobie wyobrażaliśmy inaugurację, ale mimo wszystko obrona spełniła swoje zadanie. Warto również odnotować, że mimo przewagi na boisku, gospodarze nie potrafili sfinalizować swoich akcji. Efekt pierwszej połowy - dużo gry w środku pola, precyzyjne przerzuty na drugą stronę boiska i... sporo liczba fauli.

Druga połowa była już zgoła inna. Czarni wyszli zmotywowani, zdeterminowani i głodni zwycięstwa. I było to widać od pierwszej minuty drugiej połowy. Nasi zawodnicy szybko przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry. Na zmianę wyniku jednak musieliśmy trochę poczekać, bo aż do 75 minuty. Wtedy Czarni mieli rzut rożny. Pierwsza próba dośrodkowania Jakuba Warszewskiego została zablokowana, jednak druga znalazła już swojego adresata. A adresatem był Patryk Doroch, nowy nabytek Czarnych Szczecin, który w polu karnym wyskoczył najwyżej i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Czarni się cieszą, Znicz protestuje, ale sędziowie nie wzruszeni. Po bramce zaczęło się robić gorąco na boisku, więc posypały się kary indywidualne. Mecz bardzo się zaostrzył, na szczęście obie drużyny dokończyły zawody w pełnym składzie. Wynik meczu ustalił w 86 minucie Robert Nieżurawski. Klasyczna akcja, podanie na flankę, gdzie nasz zawodnik włączył gaz, wbiegł w pole karne i skończył akcję uderzeniem obok interweniującego bramkarza, ustalając wynik na 2:0.

Niedźwiedź postawił trudne warunki, ale nasza drużyna pokazała charakter i ostatecznie odniosła zasłużone zwycięstwo!

Znicz Niedźwiedź- Czarni Szczecin 0:2 (0:0)
0:1 - Patryk Doroch 74’
0:2 - Robert Nieżurawski 86’

Czarni: Kucharczyk – Warszewski, Gruszka, Sosnowski, Malinowski – Kaczmarek Maciej, Doroch, Wiśniewski, Kaczmarek Krzysztof, Nieżurawski – Lubiński