Czarni ograli na koniec rundy jesiennej niepokonaną od ponad dwóch miesięcy Vielgovię 1:0.

W ostatniej tegorocznej kolejce spotkań, Czarni podejmowali faworyzowaną Vielgovię. Zespół ze wschodniego Szczecina, przyjeżdżał na Hożą po serii ośmiu ligowych zwycięstw, z apetytem na drugie miejsce w tabeli przed zimową przerwą. Czarni musieli przystąpić do meczu w błękitnych znacznikach, ponieważ zespół gości nie wyraził zgody na grę swojego bramkarza w innym kolorze koszulki.

Spotkanie toczone było głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszej odsłonie nieznacznie lepiej prezentowali się Czarni, ale to Vielgovia stworzyła sobie najgroźniejszą sytuację. Po rzucie rożnym zagranym na drugi metr, Kuligowski wypiąstkował piłkę na środek pola karnego, gdzie dopadł do niej napastnik gości, jednak jego strzał poszybował ponad bramką.

Pierwsze zagrożenie po zmianie stron pojawiło się za sprawą gości, którzy skopiowali niemalże swoją najgroźniejszą dotychczas akcję. Po rzucie rożnym i zbyt słabym wybiciu bramkarza Czarnych, napastnik Vielgovii uderzał z siedmiu metrów, ale tak jak wcześniej, piłka minęła poprzeczkę bramki Kuligowskiego. Kilkanaście minut później, po akcji prawą stroną, ponownie ponad bramką uderzał jeden z zawodników gości.

W odpowiedzi, Czarni wykonywali rzut rożny, a wyśmienitej okazji do otwarcia wyniku spotkania nie wykorzystał Zarośliński, który z piątego metra nie trafił do pustej bramki. Chwilę później groźny kontratak wyprowadziła Vielgovia, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Kuligowski, który sparował uderzenie na słupek i złapał odbitą od niego piłkę.

W ostatnim kwadransie dwukrotnie z rzutu wolnego piłkę w pole karne gości posyłał Malinowski. Za pierwszym razem bramkarz Vielgovii zdołał zatrzymać akcję gospodarzy, ale już przy drugiej próbie musiał skapitulować. Zawieszona wysoko piłka trafiła na piąty metr, gdzie nabiegający na nią Sosnowski nie dał szans bramkarzowi i wyprowadził na prowadzenie Czarnych. Zespół z Hożej, do ostatniego gwizdka kontrolował przebieg meczu i nie pozwolił już sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa. 

Czarni kończą nieudaną rundę jesienną na 10. miejscu ze stratą 15. punktów do lidera tabeli oraz przewagą 14. punktów nad miejscem spadkowym.

Czarni Szczecin - Vielgovia Szczecin 1:0 (0:0)
1:0 - 84' Tomasz Sosnowski

Czarni: Kuligowski - Malinowski(K), Sosnowski, Sierakowski, Zarośliński - Wiśniewski (77' Nieżurawski), Maciej Kaczmarek, Rosiński (90+3' Michalski-Stemler), Ziółkowski (74' Pilecki), Kubiak - Krzysztof Kaczmarek (89' Klimko).

Zwycięstwo na koniec jesieni

23 listopada 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023