Seniorzy Czarnych Szczecin udanie zainaugurowali rundę wiosenną, pokonując Kastę Szczecin-Majowe 2:0 (0:0).

Podopieczni trenera Cicio przystępowali do tego spotkania osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników. Efektem tego były wymuszone roszady w składzie i powrót do pierwszej jedenastki Roberta Nieżurawskiego, który ostatni raz zagrał od pierwszej minuty jeszcze we wrześniu 2020 roku.

Spotkanie stało na dobrym poziomie i wyróżniało się zaciętością obydwu zespołów. W pierwszej odsłonie najbliższy zdobycia bramki dla Czarnych był Adrian Wiśniewski, który odważnie poszedł za akcją i dał się nabić interweniującemu bramkarzowi Kasty. Niestety piłka po rykoszecie trafiła w słupek bramki gości. Z drugiej strony, największe zagrożenie mieliśmy po rzutach rożnych, gdzie problemy defensywie Czarnych sprawiał rosły snajper Kasty - Mateusz Giec. Po jednym z dośrodkowań ze stojącej piłki, Giec oszukał obrońców i uderzył piłkę w kierunku bramki przy dalszym słupku. Na szczęście dla gospodarzy, świetnie interweniował debiutujący w pierwszym zespole Czarnych, Wojciech Ożarowski.

Kilka minut po zmianie stron, gospodarze wykonywali rzut rożny. Piłkę w narożniku boiska ustawił Łukasz Malinowski i posłał ją na siódmy metr pola karnego, gdzie z impetem lokomotywy wpadł Tomasz Sosnowski i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu goście szukali okazji do zmiany niekorzystnego wyniku, ale Czarni umiejętnie trzymali ich na dystans od własnej bramki. Gra przez większą część drugiej odsłony toczyła się na połowie gospodarzy, ale Kasta nie potrafiła sforsować dobrze grającej obrony. W 80' minucie, podczas ataku gości, debiutujący w Czarnych Piotr Boguszewski, wybił piłkę na 35. metr, gdzie walkę o pozycję wygrał Nieżurawski i urwał się obrońcy, po czym przebiegł z futbolówką 50 metrów i strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania na 2:0.

Czarni Szczecin - Kasta Majowe 2:0 (0:0)