Podopieczni trenera Jakuba Cicio rozpoczęli tegoroczne zmagania od zwycięstwa w Pucharze Polski ZZPN!

W niedzielę 15 sierpnia Czarni Szczecin podejmowali na własnym boisku zespół Kolegium Sędziów ZZPN. Z racji dalszych obowiązków naszych rywali, mecz został rozegrany o godzinie 11:00 na Hożej 6. Samo spotkanie dostarczyło wiele emocji i trzymało w napięciu, aż do ostatniego gwizdka głównego sędziego spotkania.

Pierwsza połowa zaczęła się historycznie dla Czarnych, ponieważ już w 15 sekundzie meczu, po błędach obrony gości, indywidualnej akcji skrzydłowego i dośrodkowaniu w pole karne, akcję na bramkę zamienił Tomasz Pepryk, który pewnym uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych. Dalsza część pierwszej połowy przebiegała pod dyktando naszego zespołu, który kontrolował przebieg spotkania i nie pozwalał na rozwinięcie skrzydeł przeciwnikowi. Ale i Czarnym zdarzały się błędy, jak w 15 minucie meczu, kiedy to po błędzie linii obrony sędzia podyktował rzut karny dla Arbitrów. Nie zmieniło to jednak wyniku zawodów, ponieważ świetną interwencją popisał się nowy nabytek drużyny -  Grzegorz Kucharczyk, który sparował piłkę na rzut rożny.

Druga odsłona również zaczęła się dobrze dla Czarnych. W 51 minucie, po akcji zainicjowanej przez bramkarza gospodarzy i kilku podaniach od linii obrony wzdłuż linii bocznej boiska, sam na sam z bramkarzem wyszedł Robert Nieżurawski, który pewnym uderzeniem po ziemi podwyższył prowadzenie na 2:0. Po zdobytej bramce w szeregi gospodarzy wdarło się rozluźnienie, co szybko wykorzystali przeciwnicy. Pięć minut po stracie drugiej bramki, przeprowadzili groźną akcję z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu piłka przeszła całą linię obrony i uderzyła w słupek, a następnie spadła pod nogi napastnika Sędziów, który pewnie wykorzystał swoją szansę. W 64 minucie mieliśmy już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła na drugi słupek, a tam źle pokryty zawodnik gości zdobył bramkę głową. Po dwóch ciosach Czarni przebudzili się i ponownie wyszli na prowadzenie po składnej akcji zespołu. Do zagranej przez Krzysztofa Kaczmarka piłki na 16 metr, dorwał się Robert Nieżurawski i silnym uderzeniem skierował piłkę do bramki, która najpierw trafiła w słupka, następnie w drugi słupek i wturlała się do siatki. Dalsza część drugiej połowy to zacięte ataki drużyny przyjezdnej, która w drugiej odsłonię miała więcej z gry a momentami nacierała na gospodarzy jak szalona. Nie przełożyło się to jednak na dalsze bramki i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Czarni Szczecin - Kolegium Sędziów ZZPN 3:2 (1:0)
1:0 Tomasz Pepryk 1'
2:0 Robert Nieżurawski 51'
3:2 Robert Nieżurawski 68'

Czarni: Kucharczyk - Warszewski (89' Dziechciarz), Kaczmarek Maciej, Sosnowski, Malinowski - Budzyński, Dammayer, Ożarowski (46' Wiśniewski), Rosiński (90' Niedzielski), Nieżurawski (78' Wolak) - Pepryk (65' Kaczmarek Krzysztof)

Zwycięstwo w pierwszej rundzie Pucharu Polski ZZPN!